Genoa v Spal, De Rossi: „Przykro mi, że przegraliśmy. Będę miał czas na powrót do Romy”

Pasjadosportu.pl » Genoa v Spal, De Rossi: „Przykro mi, że przegraliśmy. Będę miał czas na powrót do Romy”

whatsapp-image-2022-10-12-at-18-02-58

MEDIASET – Daniele De Rossi, trener SPAL, wypowiedział się na zakończenie wąskiej porażki z Genoą w Coppa Italia: „Nie wiem czy drużyna pokazała charakter, widziałem godną pochwały drużynę, która dała z siebie wszystko. Jest wiele rzeczy, które muszę naprawić, ale z ludzkiego i zawodowego punktu widzenia dają mi nadzieję, bo zaangażowanie nigdy nie zawodzi.”

Przepraszam za brak Romy?
„Przykro mi, że przegraliśmy, mamy bardzo jasne cele zaczynając od soboty. Musimy się pozbierać, będę miał czas na powrót do Romy na jedną lub drugą ławkę.”

What didn’t you like?
„Popełniliśmy wiele błędów z technicznego punktu widzenia, muszę pomóc im w poprawie poprzez opiekę nad nimi. Mieliśmy mało czasu, przestrzegali wszystkiego, o co ich prosiłem. Wiedzieliśmy, że Genoa będzie nas mocno naciskać i próbowaliśmy dryblować. Bardzo podobała mi się postawa w drugiej połowie, chłopcy z rocznika 2002 postawili się bardzo silnym napastnikom i jestem zadowolony z tego, kto wszedł na boisko. Musimy się poprawić na ostatnich 30 metrach, ale droga jest właściwa.”

Gdzie jesteś?
„Dobrze odnalazłem SPAL, było trenowane przez bardzo dobrego trenera, ale my wymagamy różnych rzeczy. Proces rozpoczął się kilka dni temu, oczywiście jest nad czym pracować. Jeśli nie ma serca to nie osiągniemy sukcesu, a oni wkładają je każdego dnia. To jest bardzo zorganizowany klub, to zbrodnia, że jest w Serie B. Teraz wszystko zależy ode mnie, bo materiał jest.

Czytaj również:  Rekolekcje w Portugalii: drużyna i sztab oglądali finał mistrzostw świata, potem jubilacja za karnego Dybali i zwycięstwo