Home jak obstawiać mecze?

jak obstawiać mecze?

Coraz więcej osób zastanawia się nad możliwością obstawiania różnych meczów i generowania w ten sposób ciekawych, a także sporych wygranych. Do niedawna na rynku działały firmy bukmacherskie, które pozwalały tylko na typowanie w swoich punktach stacjonarnych. Obecnie najpopularniejszym kanałem dostępu do takich usług jest Internet. Istnieje wiele kwestii, o których trzeba pamiętać i o które należy zadbać przy typowaniu meczów. Warto więc szerzej się nimi zainteresować.

Znalezienie i wybór dobrego bukmachera to podstawa

Obecnie na krajowym rynku działalność prowadzi wiele firm bukmacherskich, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że typowanie u nich zakładów oraz wypłacanie wygranych jest w takich miejscach jak najbardziej zgodne z przepisami obowiązującymi na terenie naszego kraju. Aktualnie praktycznie każda firma posiada ciekawe bonusy dla nowych graczy, dzięki którym można zyskać dodatkowe środki promocyjne i nie trzeba nadmiernie ryzykować własnych pieniędzy. Poniżej przedstawione są oferty kilku firm, odnośnie bonusów oraz dostępnych opcji, jeśli chodzi o obstawianie meczów.

STS – oferta

Jedną z bardziej znanych firm, umożliwiającą obstawianie meczów jest STS. Lista zdarzeń możliwych do typowania u tego operatora zakładów bukmacherskich, jest bardzo szeroka i obejmuje ona nie tylko największe i najpopularniejsze turnieje czy też ligi, ale również niszowe rozgrywki z całego świata. Każdy typer znajdzie więc coś dla siebie.

Tak prezentują się dostępne opcje, jeśli chodzi o obstawianie meczów w STS:

 • zakłady obstawiane przed meczami,
 • zakłady na żywo,
 • mecze wirtualne,
 • zakłady długoterminowe (zwycięzcy danych lig, itp.).

W przypadku największych i najpopularniejszych rozgrywek, klienci STS mają dostęp do nawet kilkudziesięciu zdarzeń na mecz, więc możliwości w zakresie komponowania kuponów są obszerne. Aby zacząć obstawiać bez ryzykowania własnych środków, można skorzystać z pakietu powitalnego składającego się z następujących bonusów:

 • zakład bez ryzyka do 100 zł,
 • bonusy od trzech pierwszych depozytów do 1500 zł,
 • bonus za realizację zadań (60 zł).

Fortuna – dostępne opcje w zakresie obstawiania meczów

Do grona czołowych firm bukmacherskich w Polsce zalicza się również Fortuna. Operator ten umożliwia wiele różnorodnych zdarzeń piłkarskich i nie tylko. Oczywiście mecze ze ścisłej czołówki obejmują nawet kilkaset kursów na poszczególne zdarzenia. Dostępne opcje obstawiania meczów w Fortunie są następujące:

 • zakłady przedmeczowe,
 • obstawianie live (w czasie rzeczywistym),
 • zakłady specjalne,
 • mecze wirtualne.

Znalezienie zakładek z meczami oraz polecanymi typami nie jest niczym trudnym. Ponadto firma Fortuna posiada ciekawą ofertę powitalną, dzięki której można typować mecze bez nadmiernego ryzykowania własnych pieniędzy. Pakiet startowy obejmuje następujące elementy:

 • 2 darmowe zakłady o łącznej wartości 35 zł,
 • 3 zakłady bez ryzyka warte łącznie 600 zł.

Co warto wiedzieć o obstawianiu meczów w Superbet?

Aby obstawiać mecze w Superbet, wystarczy zarejestrować i potwierdzić konto gracza (wysyłając do firmy skan dowodu tożsamości). Dodatkowo rejestracja z kodem [KOD] gwarantuje dostęp do ciekawych bonusów i promocji powitalnych dla nowych graczy.

Jeśli mowa o Superbet to mamy do czynienia z firmą bukmacherską posiadającą bardzo szeroką ofertę umożliwiającą obstawianie meczów piłkarskich. Poza różnymi bardziej i mniej popularnymi rozgrywkami piłkarskimi na świecie, Superbet zapewnia dostęp do zakładów piłkarskich w Polsce aż do poziomu IV ligi. Oferta obstawiania meczów w Superbet wygląda następująco:

 • obstawianie przedmeczowe,
 • obstawianie na żywo,
 • obstawianie sportów wirtualnych.

Dobrą wiadomością jest to, że w przypadku najważniejszych i najpopularniejszych rozgrywek krajowych, ligowych i międzynarodowych, klienci Superbet mogą liczyć na podwyższone kursy, które jeszcze bardziej zwiększają wygraną. Dodatkowo nowi gracze mogą korzystać z pakietu powitalnego obejmującego następujące promocje i bonusy:

 • darmowy zakład na kwotę 35 zł,
 • cashback „Tydzień bez ryzyka” do 3500 zł,
 • bonus od depozytu 200 zł,
 • bonus za korzystanie z aplikacji (20 zł).

Betclic i obstawianie meczów

Również firma Betclic może się pochwalić szeroką ofertą obstawiania meczów. Dodatkowo nowi gracze mogą liczyć na ciekawe bonusy pozwalające na obstawianie spotkań bez nadmiernego obciążania własnego budżetu. Wystarczy tylko zarejestrować konto z kodem [KOD].

Sama oferta piłkarska jest bardzo obszerna i nie odstaje od zdarzeń proponowanych do typowania przez konkurencję. Każdy może tutaj znaleźć bardziej i mniej popularne, a nawet egzotyczne rozgrywki do obstawiania.

W ramach oferty Betclic można obstawiać zakłady przedmeczowe, a także na żywo. Jeśli chodzi o wspomniany wyżej bonus powitalny to obecnie firma oferuje cashback, czyli zakład bez ryzyka do 200 zł.

Jak zarejestrować się u legalnego bukmachera on-line?

Warto pamiętać, że zakłady bukmacherskie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich oraz można je obstawiać tylko w licencjonowanych firmach, prowadzących legalną działalność na terenie naszego kraju. W procesie rejestracji, należy więc wypełnić specjalny formularz i podać w nim wszystkie swoje dane, takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania czy też numer PESEL.

W celu pełnej weryfikacji konta, konieczne jest dołączenie zdjęcia przodu i tyłu dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Ponadto należy podać prawidłowy numer konta bankowego, na które będą wypłacane wygrane środki.

Sam proces rejestracji nie jest skomplikowany ani czasochłonny i zajmuje około 5 minut. Na weryfikację konta też nie trzeba czekać zbyt długo, ponieważ firmy bukmacherskie starają się robić to bardzo sprawnie. Po założeniu i weryfikacji konta, należy wpłacić depozyt lub wykorzystać bonus bez depozytu (jeśli dana firma takowy oferuje), aby rozpocząć obstawianie.

Wyszukiwanie zdarzeń o dużym prawdopodobieństwie

Wielu początkujących typerów zwraca szczególną uwagę na tak zwane „pewniaki”. Są to typy o dużym prawdopodobieństwie trafienia (np. gdy zdecydowany faworyt gra ze słabą ekipą). Oczywiście wiąże się to z niskimi kursami.

Niezależnie od własnej analizy i doświadczenia w branży bukmacherskiej, dobrze jest przeglądać zasoby Internetu w poszukiwaniu typów o sporym prawdopodobieństwie i zadowalającym kursie. Takie typy mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji o konkretnym zakładzie, jego stawce lub rezygnacji.

Warto również zwrócić uwagę na kursy poszczególnych zdarzeń. Im prawdopodobieństwo jest wyższe, tym kurs będzie niższy i odwrotnie. W przypadku mało prawdopodobnych zdarzeń, wygrana będzie spora nawet w przypadku obstawienia niskiej kwoty. Innymi słowy kurs 1.50 oznacza, że za każdą postawioną złotówkę, można wygrać 1.50 zł pomniejszone o podatek.

Obstawianie wybranych meczów – podstawowe informacje

Samo obstawianie nie jest niczym trudnym i najczęściej ogranicza się do kilku kliknięć. Pierwszą metodą jest postawienie zakładu pojedynczego. Najczęściej obejmuje on typowanie rezultatu (1 – wygrana gospodarzy, X – remis, 2 – wygrana gości). Po jego wyborze, należy ustalić stawkę i potwierdzić kupon.

Istnieje też możliwość stawiania zakładów kombinacyjnych. Oznacza to, że na jednym kuponie można umieścić dwa lub więcej zdarzeń. Warunkiem wygranej jest prawidłowe wytypowanie wszystkich rezultatów. Kupony takie są najmniej pewne, ale w przypadku wygranej można zyskać spory zastrzyk środków finansowych przy stosunkowo niewielkiej stawce. Wygrana stanowi bowiem rezultat mnożenia wszystkich kursów wchodzących w skład kuponu.

Ostatnią dostępną opcją jest tak zwany zakład systemowy. Tutaj można liczyć na wygraną nawet jeśli któryś z typów okaże się być nietrafiony. Jest to pewnego rodzaju kombinacja pojedynczych zakładów. Taki zakład jest możliwy do zawarcia po umieszczeniu przynajmniej trzech różnych meczów na kuponie. Następnie należy wybrać opcję systemu i wybrać rodzaj zakładu (np. 2/3, itd.).

Na co zwracać uwagę przy obstawianiu meczów?

Podstawową kwestią, jeśli chodzi o obstawianie meczów, jest oczywiście zachowanie spokoju. Nie wolno obstawiać zbyt dużych sum, aby uniknąć szybkiej utraty środków w przypadku nietrafionych zdarzeń. Warto podzielić cały swój bankroll na mniejsze kwoty, tak aby możliwe było postawienie kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu zakładów. Jest to absolutna podstawa odpowiedzialnej gry, którą powinni stosować zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze.

Poniżej dostępnych jest kilka dodatkowych porad zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych osób obstawiających mecze:

 • Znajomość danej dyscypliny to podstawa. Nie ma sensu obstawianie sportów, na których się nie znamy. Dobrze jest znać dane drużyny, ich historię spotkań, najlepszych graczy czy też ewentualne osłabienia. Laicy nie znający danej dyscypliny sporo ryzykują odbierając sobie istotny atut w postaci analizy.
 • Analiza jest bardzo istotna, ponieważ pozwala znacznie zminimalizować ryzyko obstawienia błędnego zakładu. Dogłębna analiza jest ważna zarówno w przypadku stawiania mniejszych, jak i większych kwot.
 • Początkujący powinni zacząć od stawiania niewielkich, a nawet minimalnych stawek, pomimo posiadania dużego bankrollu. Szczególnie na początku sezonu nie ma sensu znacznie ryzykować ani sugerować się wynikami sparingów. Dopiero po upływie pewnego czasu można wyrobić sobie zdanie na temat formy poszczególnych zespołów.
 • Obstawianie remisów może być dobrym pomysłem. Szczególnie w spotkaniach niższej rangi, faworyci mogą chcieć oszczędzać siły (np. na Ligę Mistrzów). W takim przypadku szansa remisu z niżej notowanym rywalem jest dość spora, a i kurs na takie zdarzenie jest wysoki.
 • Na jednym kuponie należy umieścić maksymalnie kilka zdarzeń. Sport jest przewrotny i umieszczając nawet 15 pewniaków na kuponie o ogromnym prawdopodobieństwie trafienia, trzeba liczyć się z tym, że jeden z tych typów okaże się nietrafiony, a to z kolei oznacza przegraną pomimo trafnego wytypowania 14 rezultatów.
 • Derby i dwumecze to dość specyficzne spotkania, przy których analiza może być niewystarczająca. Nie raz faworyci podczas takich spotkań zawodzili, dlatego należy uważać przy ich obstawianiu (np. faworyt może zremisować drugi mecz w dwumeczu z niżej notowaną ekipą, ponieważ wygrał pierwszy bardzo wysoko).