Koszykówka, Playoffy Serie A: Tortona pokonuje Trento i prowadzi 2-0 w serii

CASALE – Harmonogram meczu nr 2 w play-offach Serie A 2023 zamyka się z Bertram Tortona kto wygra tym razem 84-81 vs Dolomiti Energia Trento biorąc 2-0 w serii. Gospodarze udali się na długą przerwę na 41-34 z Christonem zdobywającym 13 punktów, w drugiej połowie Derthon osiągnął nawet +13 (60-47) przed wejściem w ostatnie 10 minut przed końcem 66-58. Ostatnia kwarta, w której niewiele się dzieje z powodu wielu gwizdków sędziowskich, a zbiórki ofensywne stają się dodatkową bronią Tortony: w 3’47” Daum przechwytuje kluczową i zamienia ją przy wsparciu +9 (79-70). Coup de grâce pochodzi od Filloya w 1’56” od końcowej syreny z triple 82-72 po tym jak Spagnolo (17 pkt) popełnił 0/2 z lunety. Mecz 3 odbędzie się w piątek 19 (20:00) w Blm Group Arena w Trydencie.