Home Jak wygrywać na zakładach?

Jak wygrywać na zakładach?

Z pewnością każdy klient firm bukmacherskich działających legalnie w Polsce, zastanawia się nad tym jak można skutecznie wygrywać i generować mniejsze albo większe dochody na samych zakładach. Trudno jest jednak wskazać jedną uniwersalną metodę. Istnieją jendak pewne sposoby oraz zasady, jakich należy przestrzegać, aby znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną. Poniżej można znaleźć kilka ważnych, podstawowych informacji w tym zakresie.

Startowe promocje bukmacherskie

Jeśli chodzi o ogrywanie bukmacherów to bardzo dużą pomocą są pod tym względem różne bonusy i promocje oferowane dla nowych, jak również stałych graczy. Dzięki nim można zyskać dodatkowe środki, darmowe zakłady lub zwrot pieniędzy w przypadku nietrafionego zakładu. To z kolei ułatwia budowę solidnej puli środków przeznaczonych na grę, bez konieczności wydawania dużych ilości własnych pieniędzy. Przykładami są firmy Superbet, Fortuna oraz STS, w których wartość takich bonusów to kolejno 3755 zł, 635 zł oraz 1660 zł.

Unikanie najczęstszych błędów to absolutna podstawa

Jedną z kluczowych kwestii jest unikanie błędów popełnianych przez wielu początkujących, a nawet bardziej zaawansowanych graczy. Dzięki temu możliwe jest znaczne zwiększenie swoich szans na wygraną. Konieczne jest więc pamiętanie o unikaniu następujących problemów:

  • obstawianie zbyt wielu meczów i zdarzeń na jednym kuponie AKO,
  • zagranie zakładu bez dogłębnej analizy,
  • obstawianie drużyny, której kibicujemy (kierowanie się emocjami),
  • obstawianie wysokich stawek licząc na szybkie wzbogacenie,
  • typowanie konkretnych zdarzeń wyłącznie bazując na typach innych graczy,
  • wybieranie wydarzeń ze zbyt niskimi kursami,
  • uznanie, że „pewniak” na 100% osiągnie właściwy wynik,
  • granie rozgrywek i sportów bez posiadania wiedzy na ich temat.

Najważniejsze zasady, na które należy zwrócić uwagę

Warto pamiętać o tym, że niewiele osób zarabia na zakładach bukmacherskich. Większość typerów osiąga straty w perspektywie długofalowej. Jest to najczęściej spowodowane brakiem podstawowej wiedzy o zakładach oraz popełnianiem wspomnianych wyżej błędów. Poniżej można znaleźć kluczowe porady dotyczące obstawiania tak, aby znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Typowanie w oparciu o szczegółową analizę

Oczywiście dokonanie analizy nie jest gwarancją sukcesu, ale z pewnością może ona znacznie zbliżyć gracza do wygranej. Przed postawieniem konkretnego typu, dobrze jest sprawdzić zasoby Internetu w poszukiwaniu zapowiedzi przedmeczowych.

Dzięki temu można uzyskać sporo cennych informacji na temat formy danych drużyn, wykluczeniach, kontuzjach i innych osłabieniach. Cenne są też ciekawostki, takie jak informacje o nieporozumieniach w szatni lub na treningach albo o słabych relacjach na linii trener-zarząd, trener-piłkarze, itp.

Rzecz jasna zdawanie się na analizy i przemyślenia innych osób może być pomocne, ale ważne jest też samodzielne myślenie i posiłkowanie się dostępnymi w Internecie statystykami. Za sprawą analizy można selekcjonować dość wysoce prawdopodobne typy ze sporymi kursami lub można podjąć decyzję o całkowitym odpuszczeniu danego spotkania.

Ograniczanie ilości zdarzeń na kuponach

Wśród wielu początkujących, a nawet doświadczonych graczy, dużą popularnością cieszą się tak zwane „taśmy”, czyli kupony zawierające nawet kilkanaście zdarzeń. Są one kuszące, tym bardziej, że na forach bukmacherskich i portalach społecznościowych często pojawiają się takie kupony, w których osoba stawiająca np. 5 zł wygrywała kilkanaście tysięcy złotych.

Wraz z dodawaniem kolejnych zdarzeń (nawet o niskich kursach i wysokim prawdopodobieństwie trafienia), łączny kurs kuponu rośnie. Pomimo wysokiego prawdopodobieństwa poszczególnych zdarzeń, szansa trafienia dużej „taśmy” jest bardzo mała. Wystarczy bowiem jeden nietrafiony typ, a cały kupon jest rozliczany jako przegrany. Wbrew pozorom, sport to tylko sport i nawet największym faworytom mogą się zdarzać potknięcia.

Unikanie typowania meczów „własnej drużyny”

Z pewnością wielu typerów jest również kibicami sportowymi i posiadają swoje ulubione drużyny albo zawodników. Sporo takich osób decyduje się na obstawianie meczów własnych drużyn kierując się emocjami. Jest to ogromny błąd, ponieważ w takim przypadku problemem jest zaniedbanie szczegółowej analizy oraz realnego myślenia. Trudno jest stawiać przeciwko „swoim”, pomimo że wiele wskazuje na duże prawdopodobieństwo trafienia. W zakładach nie ma sensu kierowanie się sercem, dlatego lepiej po prostu unikać typowania meczów swoich ulubionych zeposłów.

Cierpliwość to podstawa

Niecierpliwość to ogromny problem u wielu ludzi. Dotyczy to między innymi obstawiania zakładów bukmacherskich, w przypadku których spore grono osób chciałoby od razu osiągać wysokie wygrane, najlepiej po kilku dniach gry. Efektem takiej niecierpliwości jest obstawianie wysokich kwot. Szanse na wygraną znacznie się zwiększają w przypadku stopniowego powiększania swojego kapitału, nawet przy pomocy niewielkich kursów i kwot.

Odpowiednie zarządzenie bankrollem jest sprawą kluczową. Dobrze jeśli posiadana kwota zostanie podzielona na kilkanaście, aby kilkadziesiąt zakładów. Wygrana może nie będzie ogromna, ale można w znaczącym stopniu ograniczyć ryzyko utraty wszyskich środków przeznaczonych na grę. Innymi słowy, posiadając 100 zł przeznaczonych na grę, stawka jednego kuponu nie powinna przekraczać kilku złotych. Dysponując na przykłąd kwotą 10 000 zł, stawka powinna mieścić się w granicach kilkuset złotych.

Rozsądne podejście do zakładów bukmacherskich

Czasami skonsultowanie typów z kolegą, który również obstawia, może pomóc w podejmowaniu pewnych decyzji. Czytanie analiz typerów, którzy są skuteczni, jest również bardzo pomocne. Mimo to zawsze trzeba też kierować się własnym rozumem i analizą. Nawet w przypadku otrzymania z pozoru ciekawego typu od kogoś innego, dobrze jest dokonać jego samodzielnej analizy.

Jeśli mowa o rozsądku w obstawianiu zakładów bukmacherskich to warto zwrócić uwagę na podejście do niskich kursów. Przykładowo, wielu faworytów piłkarskich (lub w innych dyscyplinach) posiada kursy na wygraną na poziomie 1.10. W przypadku wygranej otrzymujemy dość niską kwotę, a mimo to faworytowi może zdarzyć się wpadka (w postaci remisu, itp.). Opłacalność takich kursów w perspektywie długofalowej wymagałaby praktycznie 100% skuteczności. Niskie kursy mogą ewentualnie stanowić uzupełnienie kuponu AKO, ale należy podchodzić do nich również z dużym rozsądkiem.

Osobną kwestią są również zdarzenia określane mianem „pewniaków” uznawane przez wielu graczy za takie, które na 100% zostaną rozliczone pozytywnie. W przypadku analizy, można obstawić zdarzenie, które ma duże szanse prawdopodobieństwa. Nie wolno jednak ulegać emocjom i stawiać dużych kwot na „pewniaka” łamiąc w ten sposób zasady zarządzania bankrollem.

Skupienie się na rozgrywkach, które znamy

Obstawianie typów w mało znanych rozgrywkach i dyscyplinach sportu, nawet w przypadku analizy, nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej jest skupić się na typowaniu meczów w rozgrywkach, które są śledzone na bieżąco, zarówno pod kątem transmisji na żywo, jak i skrótów czy też rozmów ekspertów. Znajomość kadr zespołów, a także ich mocnych i słabych stron z pewnością pozwoli na znalezienie interesujących typów o wysokim stopniu prawdopodobieństwa.

Matematyczne metody zwiększania szans na wygraną

Warto pamiętać o wspomnianych wyżej zasadach, ponieważ stanowią one absolutną podstawę dla typujących. Ponadto istnieje sporo systemów i metod matematycznych, które również poprawiają szansę na wygraną. Oto kilka przykładów.

Surebety

Tak zwane „surebety” to po prostu pewne typy, których jednak nie należy mylić z „pewniakami” opierającymi się na przypuszczeniach i analizie. W tym przypadku konieczne jest posiadanie konta u więcej niż jednego bukmachera i wykorzystanie różnic w kursach.

Znalezienie surebetu jest trudne i czasochłonne, ale w przypadku jego „ustrzelenia” można liczyć na naprawdę sporą i pewną wygraną. Przykładowo jedna z firm bukmacherskich ustaliła kurs w meczu siatkarskim na 2.25 na gospodarzy, podczas gdy inna firma oferuje taki sam kurs na drugą ekipę. Takie sytuacje są dość rzadkie, ale mogą się zdarzyć, jeśli dany bukmacher z jakiegoś powodu zmieni postrzeganie danego meczu. Niezależnie od tego kto wygra, osoba obstawiająca wyjdzie „na plus”. Takie typy są najpopularniejsze w sportach, w których nie ma remisów (np. siatkówka albo tenis).

Progresja

W zakładach bukmacherskich, dość dużą popularnością cieszy się granie progresją na remisy w piłce nożnej lub hokeju na lodzie. Podstawą jest wybranie drużyny, która często remisuje. Dobrym pomysłem są też rozgrywki, w których statystycznie pada mało bramek. Następnie należy postawić wybraną stawkę na remis danej drużyny. Jeśli ekipa ta wygra lub przegra, wówczas w następnej kolejce należy podwoić stawkę i znowu postawić na remis. Po wygranej taka seria zakładów zapewni graczowi zysk, ponieważ kursy na remisy są dość spore. Jedynym problemem jest ryzyko pojawienia się jakiejś dużej serii meczów danej drużyny bez remisu, ale dlatego właśnie warto je ograniczyć wybierając ekipy i rozgrywki, w których prawdopodobieństwo remisu jest spore. Kolejnym zabezpieczeniem jest ustalenie górnej granicy kwoty, przy której należy zrezygnować z dalszej progresji, aby nie stracić wszystkich posiadanych środków.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Najgorszą możliwą rzeczą jest chęć osiągnięcia szybkiego zysku albo szybkiego odegrania się w przypadku porażki. Kierowanie się w tym przypadku emocjami może doprowadzić do utraty wszystkich środków oraz do wpłacania kolejnych depozytów, pozostawiając się bez środków na życie. W ten sposób można doprowadzić się do uzależnienia. Na szczęście legalni bukmacherzy w Polsce promują odpowiedzialną grę i wprowadzają miesięczne limity wpłat, które można ustawiać samodzielnie. Dodatkowo w takich firmach mogą grać wyłącznie osoby pełnoletnie, które muszą potwierdzić swoją tożsamość wysyłając do firmy skan paszportu, dowodu osobistego lub innego dowodu tożsamości.

Przestrzeganie powyższych zasad nie gwarantuje wysokich wygranych. Dzięki nim można jednak znacznie zwiększyć swoje szanse na stopniowe, cierpliwe i bezpieczne budowanie bankrollu.

Comments are closed.