TORRI: „Zaniolo wyniszcza, ale wciąż ma ogromne niewyrażone walory

Pasjadosportu.pl » TORRI: „Zaniolo wyniszcza, ale wciąż ma ogromne niewyrażone walory

Roma Roma comeback przeciwko Ludogorets i zdobycie playoff Europa League. „Pociesza mnie ostatni występ Zaniolo, on może być człowiekiem od derbów” to myśl Xaviera Jacobellego. „W tej chwili, jeśli wyjmiesz Zaniolo z ataku Romy, to niewiele zostało” dla Antonio Feliciego. Roberto Pruzzo z kolei mówi o dwóch pozostałych napastnikach: „Belotti i Abraham są obaj źli, idą własną drogą i nie uczestniczą w grze zespołowej”.

W sprawie derbów, oto opinia Ubaldo Righetti: „Będziemy musieli zobaczyć, jak będzie wyglądało boisko na Olimpico: czy w dobrym stanie, czy nie…”. Według Angelo Mangiante „El Shaarawy musi być absolutnie potwierdzony”.

Piero Torri wychwala Zaniolo: „Jest wyniszczający, ma jeszcze ogromne niewyrażone cechy”. Federico Nisii z kolei mówi o Belottim: „On nie wygląda w tej chwili jak piłkarz”.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto„, felietonie z LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Zaniolo jest niszczący. Szczególnie teraz, z Dybalą na trybunach, z Abrahamem będącym biednym bratem tego, którego widzieliśmy w zeszłym roku, i z Belottim zmagającym się jak cholera, Zaniolo jest zawodnikiem, który interpretuje pojęcie „trzymania się do przerwy”. Dla mnie wciąż ma ogromne niewyrażone walory (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Myślę, że w przypadku Belottiego mamy do czynienia z silnym kryzysem zaufania. Poza presją, myślę, że napastnik przechodzi trudny okres ze sobą samym. Jestem pod wrażeniem nie tyle gry, co umiejętności Romy, która zawsze potrafi odwrócić losy meczu (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Belotti nie wygląda w tej chwili na piłkarza (FEDERICO NISII, Tele Radio Stereo, 92.7)

Wczoraj druga połowa Curva Sud była szalona. W tej chwili trudno mi się obejść bez Matica. W takim meczu jak derby zawsze postawiłbym na Karsdorp (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92,7)


Wczorajszy to taki sędzia, że jak masz go przeciwko sobie, to nie śpisz przez miesiąc. Zakochuję się w Volpato w piłce nożnej, zasługuje na większe wykorzystanie, bo to czysta klasa (FRANCO MELLI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Roma zagrała naprawdę żenującą pierwszą połowę, ale przynajmniej wygrali. Volpato jest tak dobry, dobrze sobie radzi, a potem zastępuje go na końcu: wydaje mi się to czymś bardzo wymuszonym. Właściwą karą za to, co zrobiło Lazio, jest gra w Lidze Konferencji, w pucharze przegranych (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Jeśli anulują bramkę Ludogorets przeciwko nam, kibicom Juventini, Romy czy Lazio, to wkraczamy na boisko. Oni natomiast są Bułgarami na szczęście…. (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Jeśli mam być szczery, bez żadnych przesądów, to wydaje się, że najlepszym momentem na pokonanie Lazio (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Obrona Lazio jest daleka od tego, by się jej oprzeć, ale jeśli Roma nie będzie miała wczorajszego Zaniolo, to z trudem zdobędzie punkty (ROBERTO INFASCELLI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Gdyby miały powstać mentalne derby, byłyby to derby Romy. Giallorossi są silni psychicznie, mają charakter i dojrzeli dzięki wygraniu Ligi Konferencji. Jeśli miałyby to być techniczne derby, to widziałbym Lazio z przodu, bo potrafią wyrazić się na wyższym poziomie. W ostatnich dwóch meczach Zaniolo był ogromnie decydujący, wczoraj wygrał go sam (STEFANO BORGHI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Wczoraj Mourinho miał możliwość zmiany gry w połowie meczu. Jego wartością dodaną jest umiejętność wygrywania decydujących meczów. Na Belottiego musimy być ostrożni, w tej chwili nie ma kondycji, ale ją znajdzie. El Shaarawy musi być bezwzględnie potwierdzony w derbach, bo trzyma Lazzariego niżej. Myślę, że Zalewski zagra na prawej stronie, natomiast Camara odpocznie, by zrobić miejsce dla Matica (ANGELO MANGIANTE, Tele Radio Stereo, 92,7)


Roma potrzebuje Zaniolo. Ibanez nie trafił łatwej bramki w pierwszej połowie, potem zgasły światła, każdy poszedł w swoją stronę i pozwolili jednemu z Bułgarów zdobyć prowadzenie. Na szczęście Mourinho wszystko naprawił, ale jeszcze dużo pracy przed nim. Belotti i Abraham obaj źli, idą na swoje i nie uczestniczą w grze zespołu (ROBERTO PRUZZO, Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

Roma nie utrzymuje Ligi Europy, bo są jeszcze play-offy i nie jest łatwo. Nie podniecałbym się zwycięstwem, bo grupa była skromna (NANDO ORSI, Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

Pierwsza połowa w wykonaniu Romy mnie zastanowiła, jedynie El Shaarawy spisał się dobrze. Wtedy Zaniolo odwrócił losy meczu. Mourinho zawsze miał zwyczaj prostować mecze w drugiej połowie (MARIO MATTIOLI, Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

Nie podobał mi się wczoraj Smalling w żadnej z sytuacji bramkowych. Derby? Będziemy musieli zobaczyć, jak będzie wyglądało boisko na Olimpico: czy w dobrym stanie, czy nie… (UBALDO RIGHETTI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma zagrała niedopracowaną pierwszą połowę, w drugiej, dzięki zmianom Mourinho, Giallorossi wyszli na boisko z odpowiednim nastawieniem i doprowadzili do wyrównania. Zaniolo gwiazdą wieczoru, mam nadzieję, że to odpowiednie viaticum na derby gwiazd (MAX PALOMBELLA, PlayRoma)

Widziany wczoraj Zaniolo to gracz, na którego wszyscy czekają, to on jest najbardziej pozytywną notą dla Romy. W niedzielę przewiduję słabe derby, wracamy do gry „Raccordo Anulare” (FURIO FOCOLARI, Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

Spodziewam się brzydkich meczów zarówno w derbach jak i z Juventusem-Inter: Wyniki „Poniżej 2,5” (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma o dwóch twarzach, pierwsza połowa naprawdę zła, druga na pewno lepsza z Zaniolo na tarczach. Wygrana w derbach byłaby naprawdę wisienką na torcie doskonałego tygodnia. W styczniu to będzie inna liga, trzy mecze do końca i zdobycie jak największej ilości punktów to konieczność (LEONARDO BUTTARI, PlayRoma)

Roma spisała się dobrze, stanęła na nogi dzięki Zaniolo. Abraham i Belotti zaczynają być przypadkiem, Belotti jest wręcz żenujący, wczoraj posunął się za daleko (STEFANO AGRESTI, Radio Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

W tej chwili, jeśli zabierzesz Zaniolo z ataku Romy, pozostanie bardzo niewiele (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)

Wczoraj mieliśmy dowód na to, co Mourinho potrafi zrobić w połowie meczu. Romowie są zgodni ze swoimi celami sezonowymi. Pociesza mnie ostatni występ Zaniolo, on może być człowiekiem derbów (XAVIER JACOBELLI, Radio 104,5, Mattino – Sport i Wiadomości)

Jestem zadowolony z wczorajszego wyniku, epizody sędziowskie myślę, że zostały zinterpretowane w sumie dobrze przez sędziego i Var. Wczorajszy gol mam nadzieję, że będzie decydującym punktem zwrotnym w sezonie Zaniolo (LUCA PAPPAIANNI, PlayRoma)