Roma kontra Genoa, Zaniolo bluźni: prokuratura FIGC rozważa, czy wszcząć śledztwo

Pasjadosportu.pl » Roma kontra Genoa, Zaniolo bluźni: prokuratura FIGC rozważa, czy wszcząć śledztwo

as-roma-v-genoa-cfc-coppa-italia-5

Roma Roma pokonała 1-0 Genoę na Stadio Olimpico w rundzie 16 Coppa Italia dzięki bramce Paulo Dybali. Epizod z udziałem Nicolò Zaniolo z sędziami w metrze przed drugą połową nie przeszedł bez echa: Procura Figc, w rzeczywistości, rozważa, czy otworzyć dochodzenie w sprawie bluźnierstwa wypowiedzianego przez Giallorossich 22. Informację o tym przekazał na częstotliwościach radiowych dziennikarz Alessandro Austini.

(Teleradiostereo)


Według doniesienia na Twitterze przez dziennikarza Alessandro Austiniego, Figc nie otworzył żadnej akcji w sprawie bluźnierczej wypowiedzi Zaniolo uchwyconej na kamerze podczas połowy meczu Roma-Genoa. Nie ma podstaw do przeprowadzenia testu telewizyjnego, ponieważ wykroczenie miało miejsce na oczach sędziego. 22 Giallorossich będzie więc do dyspozycji Mourinho na ćwierćfinał Coppa Italia.

Teraz decyzja jest ostateczna: brak postępowania FIGC za bluźnierczą wypowiedź Zaniolo uchwyconą wczoraj na kamerze. Ponieważ przewinienie miało miejsce na oczach sędziego, nie ma podstaw do przeprowadzenia testu telewizyjnego

Zaniolo będzie dostępny na ćwierćfinał #CoppaItalia

– Alessandro Austini (@aleaus81) 13 stycznia 2023

Czytaj również:  Serie A zakłady, przewidywania i kursy na Napoli v Lazio