MŚ 2022: Courtois zawodzi w porażce Belgii – Hazard zastąpiony

Pasjadosportu.pl » MŚ 2022: Courtois zawodzi w porażce Belgii – Hazard zastąpiony

Drużyna narodowa

W meczu otwarcia zabłysnął karnym przeciwko Kanadzie, ale teraz popełnił poważny błąd: niespodziewana porażka Belgii 2-0 z Marokiem w niedzielę to także wina jego kolegi z drużyny Thibaut Courtois. Bramkarz Realu Madryt nie wyglądał zbyt komfortowo, gdy w 73. minucie po dośrodkowaniu Abdelhamida Sabiriego z rzutu wolnego podwyższył wynik na 0-1.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry północni Afrykanie zadali ostateczny cios faworytom za sprawą Zakarii Aboukhlala. „Czerwone Diabły” odstawiły wielokrotnie rozczarowujący występ. Kapitan Eden Hazard ponownie znalazł się w wyjściowym składzie, ale już po 60 minutach został zastąpiony przez Driesa Mertensa.

W tabeli grupy F Belgia może teraz stracić drugie miejsce po pierwszym. Chorwacja, prowadzona przez Lukę Modrića, od godz. 17 zmierzy się z Kanadą. Czy Courtois i Hazard wrócą do Madrytu szybciej niż się spodziewano? Drużyna Roberto Martíneza w meczu finałowym spotka się z Chorwacją.