FOCOLARI: „Czy Friedkins jest zadowolony z zachowania Mourinho?”

Pasjadosportu.pl » FOCOLARI: „Czy Friedkins jest zadowolony z zachowania Mourinho?”

massimo-ascolto-new

Z Romą na tournée w Japonii podczas przerwy na mundial w Katarze, na częstotliwościach radiowych znalazło się również miejsce na analizę słów Mourinho z jego konferencji prasowej. „Mourinho zawsze szuka powodów, aby wyjaśnić porażki swoich drużyn”, mówi Stefano Agresti. „To prawda, że brakuje pieniędzy, ale to co mnie martwi to brak pomysłów”, dodaje Francesco Balzani.

„Jak to Roma nie ma siły? Nie ma pieniędzy? Czy nie ma dobrego dyrektora sportowego? Nie wiem”, pyta zamiast tego Tony Damascelli.

Furio Focolari analizuje zachowanie Mourinho: „Czy Twoim zdaniem Friedkins jest zadowolony z tego wszystkiego?”. Federico Nisii jest rozczarowany: „W tym sezonie trener nie dostarczył tego, czego oczekiwałem.”

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto„, felietonie z LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Ale jeśli Mourinho wie tak jak my wszyscy, że Roma nie potrafi dokonać zakupów na pewnym poziomie, to po co to mówi? Chyba po to, żeby uwolnić się od odpowiedzialności (LUIGI FERRAJOLO, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Kiedy Mourinho mówił o „rynku” wiem, że Friedkins nie był zadowolony, było im przykro (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Mourinho ma bezwarunkowe poparcie kibiców, pozwala sobie na rzeczy, na które inni trenerzy nie mogliby. Zastanawiam się tylko: czy uważasz, że Friedkins jest zadowolony z tego wszystkiego? (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport)

Wszyscy wiedzieli wcześniej, że Mourinho tak się zachowa, bo stać go na to, żeby wyjść przed kamery i powiedzieć „robią handel”. Robi to dla dobra Romy, naciska na silniejszych graczy, ponieważ są oni potrzebni, by osiągać wyniki i będą potrzebni następnemu trenerowi, jest to również w interesie Romy (GIANLUCA LENGUA, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Bardzo szanuję Mourinho jako trenera, ale w tym sezonie nie dał tego, czego oczekiwałem, mimo usprawiedliwienia poważnymi kontuzjami. W styczniu Roma może wrócić do wiarygodnej gry i osiągać wyniki nawet z tymi zawodnikami, których już mają (FEDERICO NISII, Tele Radio Stereo, 92,7)

Czytaj również:  Mourinho, ani "market", ani Pinto: złe samopoczucie trenera dotyczy ważności projektu

Mourinho zdaje się zapominać o istnieniu orzeczenia Uefa. Nie sądzę, aby Tiago Pinto i Friedkin byli zadowoleni ze swoich wypowiedzi (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Ważne są odzyski, począwszy od Wijnalduma. Nigdy nie sądziłem, że Roma i inne zespoły mogą dokonać wielkich podpisów w styczniu. Odzyskiwanie jest znacznie ważniejsze od przybywania nowych MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92,7)


Mourinho teraz musi być ogrywany i uważam to za śmieszne. Roma ma trzech zawodników pochodzących z Premier: Matic, Abraham i Wijnaldum w pierwszej kolejności. Wszystko, co robi Mourinho, jest dla mnie momentami żenujące: sprawa Karsdorp to dewaluacja kapitału i zestaw rzeczy, które idą na niekorzyść Romy (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Mourinho z jednej strony narzeka, a potem robi to co musi. Jak to Roma nie ma siły? Czy nie ma pieniędzy? Nie ma dobrego dyrektora sportowego? Nie wiem (TONY DAMASCELLI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Romy nie stać w styczniu na Frattesiego, z powodu finansowego fair play, o którym Tiago Pinto wciąż mówi na ostatniej konferencji prasowej (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Mourinho zawsze szuka powodów, aby wytłumaczyć porażki swoich drużyn. Roma wzięła Wijnalduma, Matica, Dybalę. Zabrał ważnych zawodników. Trener może być ważny, ale jeśli nie masz zawodników to idziesz donikąd. Ale skoro Mourinho twierdzi, że wszyscy trenerzy są równi, to dlaczego niektórzy zarabiają tak dużo? Ewidentnie jest wartością dodaną (STEFANO AGRESTI, Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

To prawda, że brakuje pieniędzy, ale to co mnie martwi to brak pomysłów. W ciągu dwóch lat Friedkina i Pinto nie zrozumiałem, o co chodzi, linia marketu Roma (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)

Mourinho jak widzieliśmy również z dzisiejszej konferencji w Japonii zadaje teraz pytania i sam sobie odpowiada, co myśli o obecnej sytuacji wszyscy już wiemy i jest to oczywiste. Xhaka widziany w Arsenalu i w reprezentacji to bardzo silny zawodnik o świetnej wizji i dobrych nogach, to wielki żal nie widzieć go w Romie, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasz obecny środek pola, odpowiedzialność za jego nieprzybycie powinna być podzielona wyłącznie między klub i Pinto (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)