Cremonese, Giacchetta: „Roma Mourinho to zabójcza drużyna

Pasjadosportu.pl » Cremonese, Giacchetta: „Roma Mourinho to zabójcza drużyna

torino-v-cremonese-coppa-italia

RADIO ROMANISTA – Simone Giacchetta, dyrektor sportowy ds Cremonese, kolejny przeciwnik m.in Roma na stronie Puchar Włoch (jutro wieczorem, Stadio Olimpico, 21:00), udzielił wywiadu radiowego. Oto jego wypowiedzi:

Na temat jutrzejszego meczu:
Przyjechaliśmy już na Olimpico grać z Romą w lidze i zagraliśmy przyzwoity mecz mimo, że przegraliśmy 1-0. Pomimo bycia na dole tabeli wyeliminowaliśmy pierwszą w klasie rozgrywkowej i przyjeżdżamy z dumą i satysfakcją i cieszymy się tym wieczorem, na który zasłużyliśmy i wygraliśmy w Neapolu. Damy z siebie wszystko, aby ten mecz był jak najbardziej przyjemny, wiedząc, że wszystkie szanse są na korzyść Romy„.

Na Feliksa, przybył z Romy:
Jest to rocznik 2003 i od tego musimy zacząć. On ma potencjał i było wokół niego dużo szumu. Musimy umieć czekać i dać mu czas na rozwój, bo co innego występy dla Romy w ostatnich minutach, a co innego bycie starterem w naszym zespole, ale on od początku sezonu się rozwija, poprawia. Nie można więc powiedzieć, że zdobywanie bramek i występy są zadowalające, ale to nie jest problem, wzrost jest i jesteśmy zadowoleni z Felixa„.

O Rzymie:
Roma Mourinho jest bardzo zabójcza, może nie czarują swoją grą, ale wiedzą jak uderzyć w odpowiednim momencie, bo mają całkiem solidną obronę, a z przodu mają dużo jakości z Abrahamem i Dybalą, plastyczność El Shaarawy’ego i poziom jest naprawdę wysoki, więc wystarczy, że któryś z nich znajdzie się przed bramką. Roma ma potencjał na bardzo wysokim poziomieo”.

Mówił też o sprawie Zaniolo:
Mam nadzieję, że Zaniolo pozostanie bohaterem naszej ligi i że zrobi to poprzez swoje zagrania, ponieważ ma świetne środki fizyczne i uderzenia topowego gracza. Mam też taką nadzieję dla reprezentacji, potrzebuje ona jakości i zawodników, którzy pokazują przywiązanie„.

Czytaj również:  WIDEO