BALZANI: „Mourinho nie jest winien

Pasjadosportu.pl » BALZANI: „Mourinho nie jest winien

Porażka z Betisem zatrzymuje Romę na 3 punktach na koniec pierwszej rundy Ligi Europy, komplikując kwalifikacje do kolejnej rundy. „Widzę dwa problemy: Spinazzola i Zaniolo”, myśli Furio Focolari. „Widziałem Abrahama tak wyłączonego, że stracił uśmiech” mówi Ubaldo Righetti.

Jeśli dla Francesco Balzani „Mourinho ma zero wad”, to analiza Riccardo Trevisani jest inna: „Wady zawodników są tam tak samo jak wady trenera, który nie potrafi przenieść swojego DNA do zespołu”.

Ilario di Giovambattista mówi o sposobie gry Romy: „Żyje ona pojedynczymi przebłyskami”. Stefano Borghi z kolei mówi o Rui Patricio: „Pozostaje niezawodnym bramkarzem, ale prawdą jest, że w tym sezonie popełnia błędy”.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, felietonie z LAROMA24.IT pod red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Niedopuszczalne jest pominięcie tych celów. Roma jest zbyt samotna z Dybalą. Zaniolo mnie martwi: nie gra w piłkę, odbiera piłkę i stara się kierować prosto do bramki (FEDERICO NISII, Tele Radio Stereo, 92,7)

W zespole brakuje spokoju, jest za dużo szału i nerwowości. Abraham cierpi (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92.7)

Roma nie jest drużyną, walczy o to, by nią być. Wczorajsza porażka była krwawa. Giallorossi muszą grać tak, by strzelić jedną bramkę więcej niż inni, zamiast tego wychodzą na boisko, by strzelić jedną mniej niż ich przeciwnicy (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma musi znaleźć ciągłość. Ma problem w ataku, choć stwarza wiele szans. Są momenty, kiedy gra dobrze i inne, kiedy robi to rzadziej, ale to normalne, biorąc pod uwagę, że nie ma wielkich graczy (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92,7)


Widzę, że nigdy nie poruszono tematu Zaniolo: skoro regularnie odbiera piłkę i rzuca się w środek trzech zawodników, to po co te łzy? (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Przykro mi to mówić, ale Roma na żywo na poszczególnych fleszach (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio, 104,5, Radio Radio lo Sport)

Widzę Abrahama skrzywionego i smutnego. Myślę, że nie może znaleźć swojego miejsca na boisku, ma duże trudności (VALERIA BIOTTI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Nie możemy oczekiwać, że Roma będzie grała dryblingowy futbol, ale że zawsze będzie zespołem. Ciągle widzimy wzloty i upadki, które są nie do przyjęcia i to jest odpowiedzialność trenera (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Roma zawsze zdobywa bramki z przewagi. Gdy tylko stracą piłkę, cofają się do własnego pola karnego i pozostawiają przeciwnikom szansę na kopnięcie z zewnątrz (LUIGI FERRAJOLO, Radio, 104.5, Radio lo Sport)

Rui Patricio spadł w porównaniu z ubiegłym rokiem (FRANCO MELLI, Radio Radio, 104,5, Radio lo Sport)

Roma nie grała od 16 miesięcy (ENRICO CAMELIO, Radio Radio, 104,5, Radio Radio lo Sport)

Jeśli myślicie, że Mourinho poprosił o Shomurodova i Vina to się mylicie, on chciałby Azmouna. Betis grał lepszy futbol, a Roma miała więcej strzałów na bramkę. Dla mnie Mourinho wybiera Cristante i Matica, bo Camara nie jest jeszcze brany pod uwagę przez Romę (ROBERTO MAIDA, Radio Radio, 104.5, Radio lo Sport)

Gol z Betisem padł w momencie, w którym czuć było, że Roma może wygrać. Rui Patricio pozostaje niezawodnym bramkarzem, ale prawdą jest, że w tym sezonie popełnia błędy (STEFANO BORGHI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma nie była cyniczna przeciwko Betisowi, zbyt wiele okazji nie zostało wykorzystanych. Dybala to za mało, napastnicy muszą odzyskać pewność siebie. Może Abraham usiadł trochę z tyłu (ANGELO MANGIANTE, Tele Radio Stereo, 92.7)

Widziałem Zaniolo gorzej niż Abrahama. Po kontuzji barku nie może robić takich zagrań jak kiedyś (GUGLIELMO TIMPANO, Tele Radio Stereo, 92.7)


Roma nie zdołała sfinalizować szans, które miała w pierwszej połowie. Brak Wijnalduma waży szczególnie w takim meczu. Teraz trzeba odwrócić kartę i przede wszystkim dać Abrahamowi morale, bo tego potrzebuje. (ROBERTO PRUZZO, RADIO 104,5, Mattino -Sport i Wiadomości)

Są zawodnicy, którzy są ważniejsi niż można było przypuszczać, jak Pellegrini czy Wijnaldum. To trochę ten sam argument co w przypadku Juve: każda drużyna zmaga się, gdy brakuje silnych zawodników (MARIO MATTIOLI, Radio Radio 104,5, Mattino -Sport i Wiadomości)

Widziałem Abrahama tak tępego, że stracił uśmiech. Wcześniej zachwycił też tłum gestami (UBALDO RIGHETTI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma zagrała dobry mecz, ale muszą zadać sobie pytanie dlaczego czasami tracą jasność w decydujących momentach, to co się stało z Zaniolo nie jest normalne. Jeśli zdarzy się to raz ok, ale jeśli kilka razy nie. Betis jest silny, ale nie silniejszy od Romy (STEFANO AGRESTI, Radio 104,5, Mattino -Sport i Wiadomości)

Upieram się od Udine: Roma nie jest wielkim zespołem, nie przegrywa się 4-0, nie przegrywa się na ostatnią chwilę z Ludogoretsem, nie bierze się tych wydechów ze złości. Wady zawodników są, jak i trenera, który nie potrafi przenieść swojego DNA do zespołu (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Musimy wyjaśnić jedną rzecz: Roma to zespół, który od lat zajmuje szóste lub siódme miejsce, dzięki Mourinho zdobywają trofeum, którego w innym wypadku byście nie zdobyli, nie ma mistrzów z wyjątkiem Dybali. Z Tiago Pinto było nam dobrze, tak samo z Wijnaldumem, ale Wijnaldum się psuje, a z Camarą nie można się rozkręcać: nie gra, bo nie może grać w tej stronie Romy. Mourinho? Zero usterek (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)

Roma zrobiła wczoraj coś dobrego. Są jednak problemy, Betis nie może być silniejszy od Giallorossich jak twierdzi Mourinho. Ja widzę dwa problemy: Spinazzola i Zaniolo (FURIO FOCOLARI, Radio 104,5, Mattino -Sport i Wiadomości)