ME w siatkówce kobiet 2023: zapowiedź

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2023. Gdzie i kiedy odbędą się te zmagania? Reprezentantki jakiego kraju są faworytkami do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy 2023? Gdzie będzie można oglądać zmagania Polek i innych drużyn? Sprawdź naszą zapowiedź zbliżających się rozgrywek!

ME w siatkówce kobiet 2023 – kiedy się odbywają?

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2023 potrwają od 14 sierpnia do 3 września. Mecze zostaną rozegrane aż w czterech krajach: Belgii, Estonii, Niemczech oraz we Włochach. Od 14 do 24 sierpnia rozgrywki będą prowadzone w fazie grupowej. Od 26 do 28 sierpnia zostaną rozegrane mecze 1/8 finału, 29 i 30 sierpnia ćwierćfinały, zaś 1 września półfinały. Mecz o trzecie miejsce i finał przypada na 3 września.

ME w siatkówce kobiet 2023 – kto gra?

Na ME siatkarek A.D 2023 wystąpią 24 reprezentacje narodowe, które zostały podzielone na 4 grupy. Do 1/8 finału awansują po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. W grupie A znalazły się drużyny z Belgii, Węgrzech, Polski, Serbii, Słowenii oraz Ukrainy. W grupie B wystąpią reprezentacje Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Rumunii oraz Szwajcarii. Na grupę C składają się drużyny z Azerbejdżanu, Czech, Niemiec, Grecji, Szwecji oraz Turcji. Z kolei w grupie D drużyny z Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Słowacji oraz Hiszpanii.

ME w siatkówce kobiet 2023 – jaka drużyna typowana jest do zwycięstwa?

Wiadomo, że każdy polski kibic by chciał, żeby to nasze siatkarki zdobyły mistrzostwo Europy, zwłaszcza że występują na nich regularnie. Po raz ostatni na ME w siatkówce kobiet zagrały w 2021 roku, ale po porażce w ćwierćfinale z zajęły ostatecznie piąte miejsce. Typerzy nie dają zatem im zbyt dużych szans na wygraną, zwłaszcza że w rywalizacji biorą udział o wiele lepsze drużyny. Aktualnie eksperci zgodnie twierdzą, że po tytuł sięgnie reprezentacja Włoch. Czy tak będzie? Warto na bieżąco śledzić rozgrywki!

ME w siatkówce kobiet 2023 – gdzie oglądać?

Całe zmagania transmitują kanały telewizji Polsat oraz platforma Polsat Box Go. Mecze reprezentacji Polski podczas ME 2023 siatkarek będzie można śledzić na kanałach TVP, a także przez aplikację TVP Sport.