Manchester City – Sevilla: zapowiedź (16.08.2023)

O Superpuchar Europy rywalizować będą zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W tym roku o to zaszczytne trofeum przyjdzie powalczyć Manchester City i Sevilli. Kto typowany jest do zwycięstwa? Gdzie będzie można zobaczyć tę potyczkę? Sprawdź nasza zapowiedź meczu Manchester City – Sevilla!

Mecz Manchester City – Sevilla – kiedy zostanie rozegrany?

W meczu o Superpuchar Europy 2023 zobaczymy Manchester City i Sevillę już w środę 16 sierpnia. Odbędzie się on na Stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa w Pireusie. Początek tego emocjonującego spotkania zaplanowano na godzinę 21:00.

Manchester City – Sevilla – historia spotkań

Sevilla po raz siódmy staje do walki o Superpuchar Europy. Niestety los nie był dla tej drużyny zbyt łaskawy, ponieważ do tej pory tylko raz udało jej się zdobyć trofeum. Miało to miejsce w 2006 roku po zwycięstwie 3:0 z FC Barceloną. Po raz ostatni Sevilla brała udział w starciu o Superpuchar Europy w 2020 roku i wówczas przegrała 1:2 po dogrywce z Bayernem Monachium. Jeśli chodzi o Manchester City, to będzie walczyć pierwszy raz o UEFA Super Cup w historii tych zmagań. Co więcej, jak do tej pory zespoły Manchesteru City i Sevilli w europejskich pucharach rozegrały przeciwko sobie cztery spotkania. Wszystkie zakończyły się po myśli Manchester City, ponieważ to oni zwyciężali. Ostatnie europejskie starcie tych drużyn odbyło się 2 listopada 2022 roku w Manchesterze, gdzie w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów gospodarze wygrali 3:1.

Mecz Manchester City – Sevilla – która drużyna ma szansę na wygraną?

Biorąc pod uwagę nie tylko historię zmagań pomiędzy tymi drużynami, ale również to, w jakiej formie są zawodnicy, eksperci przewidują, że Superpuchar Europy 2023 wywalczy Manchester City. Czy tak faktycznie będzie? Dowiemy się już 16 sierpnia!

Manchester City – Sevilla – gdzie oglądać transmisję?

Na pewno osoby, które chcą obejrzeć mecz o Superpuchar Europy, ucieszy fakt, że to spotkanie będzie transmitowane za darmo na kanale Polsat. Oczywiście można też oglądać mecz online, w tym na przykład na platformie Polsat Box Go.