Urso (Min. Imprese): „W dniu 10 stycznia spotkanie z najwyższym kierownictwem DAZN, potrzebna jest jasność”. Platforma streamingowa: „Disservice spowodowany przez partnera zewnętrznego”

Pasjadosportu.pl » Urso (Min. Imprese): „W dniu 10 stycznia spotkanie z najwyższym kierownictwem DAZN, potrzebna jest jasność”. Platforma streamingowa: „Disservice spowodowany przez partnera zewnętrznego”

dazn-subscription-account-logo_inzn7nmbqtbm1jie9h8h3py0t

Minister przedsiębiorczości i Made in Italy, Adolfo Ursozdecydował się na zwołanie zebrania najwyższego kierownictwa DAZNw związku z zakłóceniami, które miały miejsce wczoraj wieczorem podczas meczów m.in Serie A. W spotkaniu, które odbędzie się 10 stycznia, weźmie udział także minister sportu Andrea Abodi oraz ścisłe kierownictwo Lega Serie A. To są wypowiedzi Urso: „W celu ochrony konsumentów wezwałem na 10 stycznia do ministerstwa najwyższe kierownictwo spółki DAZN. Utrwalenie dysserwisu wymaga jasności co do działań, jakie spółka zamierza podjąć, inwestycji w sieć i technologię, aby zaspokoić potrzeby użytkowników”.

(ANSA)


Platforma streamingowa przeprosiła swoich klientów za pośrednictwem oficjalnej noty: „Żałujemy tego, co wydarzyło się podczas dwóch z dziesięciu meczów rozegranych 4 stycznia, Inter-Napoli i Udinese-Empoli. Pomimo tego, że technologia DAZN pozostała odporna i funkcjonowała poprawnie podczas oglądania meczów, doszło do zakłócenia technicznego spowodowanego przez zewnętrznego globalnego partnera, który jest odpowiedzialny za zarządzanie dystrybucją ruchu na serwerach (CDN) wykorzystywanych przez DAZN . W pierwszej kolejności chcielibyśmy przeprosić poszkodowanych klientów, którym aktywnie zwrócimy pieniądze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niektórzy klienci zostali dotknięci tą nieskutecznością, która została spowodowana przez osobę trzecią. Mechanizm ochronny DAZN zapewniający ciągłość usługi został aktywowany, a zespół techniczny niezwłocznie zidentyfikował problem i wprowadził niezbędne działania naprawcze, które pozwoliły na stopniowe przywrócenie usługi. Zakłócenia dotknęły nielicznych klientów, natomiast większość podłączonych osób oglądała wydarzenia bez problemów. Transmisja na żywo treści sportowych zależy od wielu czynników i od wkładu wielu partnerów, w tym operatorów poszczególnych infrastruktur dystrybucji treści wideo, od których oczekujemy najwyższych standardów jakości. DAZN stawia na najwyższe standardy, dlatego incydent, który miał miejsce wczoraj jest dla nas nie do zaakceptowania. Jakość i troska o konsumentów pozostają dla nas najwyższymi priorytetami, dlatego rozważymy działania mające na celu ochronę oferowanej usługi i poczynionych znaczących inwestycji, a także środki łagodzące ze wszystkimi naszymi partnerami dystrybucyjnymi, aby zapewnić, że fani mogą cieszyć się relacjami z Serie A na DAZN bez dalszych problemów technicznych”.