Toni Kroos o Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze: „Piłkarze nie są odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów politycznych”

Pasjadosportu.pl » Toni Kroos o Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze: „Piłkarze nie są odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów politycznych”

Drużyna narodowaToni Kroos, nawet jako widz, a ostatnio także ekspert telewizyjny, nie ma problemu z tym, by nie zbojkotować Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku. To „zależy od wszystkich”, mówi, a szczególnie chroni profesjonalistów. Ponadto „nie są odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów politycznych” – twierdzi zawodnik Realu Madryt, który nie spodziewa się trwałych zmian w pustynnym państwie.

Zdjęcie: Javier Soriano/AFP via Getty Images”&gtToni Kroos Real Madryt Powiększ

Kroos przeżywa mundial w 2022 roku z daleka – Zdjęcie: Javier Soriano/AFP via Getty Images

Toni Kroos ma być punditem na Mistrzostwach Świata w 2022 roku

Tym razem nie będzie brał czynnego udziału, ale nadal będzie towarzyszył pojedynkowi: Toni Kroos będzie komentował w niedzielę wraz ze swoim bratem Feliksem pojedynek Hiszpanii z Niemcami w Pucharze Świata (godz. 20.00) w płatnym kanale telewizyjnym MagentaTV.

Strateg środka pola Realu Madryt, który zakończył karierę w DFB latem 2021 roku, ma również komentować półfinały i finał w programie „World Cup Reaction Show” – z Wolffem-Christophem Fussem komentującym na głównym kanale.

Czy Kroos nie powinien zbojkotować turnieju w Katarze, który budzi kontrowersje ze względu na miejsce rozgrywek, w sumie jeśli nie zamierza brać w nim udziału? Mimo że przeciwko temu mundialowi, zwłaszcza w Niemczech, jest sporo buntu, 32-latek wyraźnie rozróżnia.

Bojkot Kataru? „Dlaczego mielibyśmy pozwolić sobie na pozbawienie się pragnienia?”

„Decyzja należy do każdego człowieka. W zależności od tego, jak ktoś zdecyduje, jest to absolutnie w porządku i należy to uszanować. Nie czyni cię to ani lepszym, ani gorszym człowiekiem. Tak czułam się teraz z historią Magenty, ale jesteśmy na tak. Dlaczego mielibyśmy pozwolić, aby ta przyjemność, ten czysty futbol, został nam odebrany? To jest i pozostaje Puchar Świata. Że jest to mundial z wieloma innymi problemami – nie ma wątpliwości. Ale na koniec dnia pozostaje piłka nożna. Nie widzę powodu, by tego nie robić, nawet jeśli widzimy, że sprawy idą inaczej niż powinny. Ale bojkotując nie zmieniamy ich”wyjaśnił w swoim podcaście „Po prostu Luppen”.

Czytaj również:  Uwagi o triumfie w Klubowych Mistrzostwach Świata: Valverde wyzwolony, Rüdiger chwiejny

Kroos nie zgadza się z żądaniami z okresu na długo przed rozpoczęciem turnieju, że profesjonaliści powinni proszę nie brać udziału w turnieju. „Wszyscy ci, którzy biorą udział w tym Pucharze Świata dzisiaj, którzy są zaangażowani z zewnątrz, a może chcą tylko oglądać, powinni wziąć na siebie winę za to, co zostało wtedy zupełnie źle postanowione. Szczególnie w przypadku piłkarzy jest to historia, która zdarza się może raz w życiu. Czy mają zostać półpolitykami i ją zbojkotować? Nie będę się z tym zgadzał. Chłopcy jadą tam, robią swoje, realizują swoją pasję i realizują marzenie o udziale w mundialupodkreślił numer 8 królewskiej drużyny.

Kroos: Po mistrzostwach świata w 2022 roku w Katarze nic się nie zmieni

Zdaniem Kroosa, piłkarze narodowi powinni również zwrócić uwagę na problemy w pustynnym państwie, w którym większość stanowią muzułmanie. Na przykład prawa człowieka i warunki pracy, prawa kobiet. Nie powinno to jednak wymknąć się spod kontroli.

„Można też oczekiwać od zawodników wyraźnych wypowiedzi, zwrócenia uwagi na pewne sprawy. Ale nie są one odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów politycznych. Nie są odpowiedzialni za bojkotowanie, aby zmienić coś w kraju. Nie widzę tego. Jeśli można coś wywołać działaniami i dać przykład, to należy to zrobić. Mam wielkie wątpliwości, że jak tylko mundial się skończy, wszyscy znów wyjadą i futbol ruszy, że będzie to miało wpływ na ziemię”powiedział zdobywca Pucharu Świata w 2014 roku i 106-krotny internacjonał.

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  Karim Benzema w splicie z drużyną narodową: "Nie przestawajcie kłamać"