Sinner awansuje do półfinału i domaga się rewanżu z Alcarazem w Miami

Pasjadosportu.pl » Sinner awansuje do półfinału i domaga się rewanżu z Alcarazem w Miami

Włoski Jannik Grzechnik, 21-latek i światowy nr 11, po raz kolejny puka do drzwi top-10, kwalifikując się do półfinału m.in Miami Masters 1000 ATP, turnieju, w którym był już finalistą w sezonie 2011.

Poprawił swój dobry rekord do 12 zwycięstw i 2 porażek, pokonując fińskiego zawodnika na Hard Rock Stadium Emil Ruusuvuori, 23 lata i nr 54, przez 6-3 i 6-1 w 1h.14′ czasu gry, który nie obejmował dwugodzinnej i 20 minutowej przerwy w drugim secie, spowodowanej deszczem.

Transalpejczyk zamknął pracę natychmiast po powrocie, aby nie spadła kolejna burza, zachowując dobry ton sezonu, w którym wygrał dwadzieścia meczów do czterech przegranych, będąc mistrzem m.in ATP „halowego” z Montpellier.

Wśród porażek należy wymienić tę sprzed kilku dni w półfinale w Indian Wells, gdzie przegrał 7-6 (4), 6-3 z Carlosem Alcarazem, który w Miami broni swojej korony i światowego numeru jeden.

Mogą się spotkać ponownie w najbliższy piątek, jeśli Hiszpan pokona Amerykanina Taylor Fritz wczesnym czwartkowym rankiem. Zawodnik z Murcji pokazał trochę tenisa, aby być faworytem do dokonania Sunshine Double, aby połączyć Indian Wells i Miami, być ósmym, który tego dokonał, najmłodszym w wieku 19 lat.

Alcaraz zdominował bilans na Sinner o 3-2 w ATP. Najpierw jednak musi pozbyć się Fritza, z którym po raz pierwszy ma nowy rekord.