Roma Primavera, Guidi: „Chcemy stworzyć nowych Tahirovica i Volpato, to jest nasze zwycięstwo

Pasjadosportu.pl » Roma Primavera, Guidi: „Chcemy stworzyć nowych Tahirovica i Volpato, to jest nasze zwycięstwo

przewodniki-roma-wiosna

Po zwycięstwie 4-0 z m.inUdinese w lidze, trener m.in Roma Primavera Federico Guidi wypowiedział się dla domowego kanału Giallorossich. Jego wypowiedzi:

Jego analiza tego zwycięstwa?
„Zespół wyraźnie zasłużył na zwycięstwo. Widać było proaktywną postawę. Od razu było widać, że chłopakom zależało na tym meczu po przyjściu z trzech porażek, zwłaszcza tej niezasłużonej w Cagliari, która nas zabolała. Było pragnienie, aby nie zdobywać bramek i wygrać ze wszystkich sił. Być może wynik jest również napięty dla nas, stworzyliśmy tak wiele. Jestem szczęśliwy z powodu wszystkich zawodników, nawet tych, którzy przejęli.

Udinese natomiast było w dobrym momencie formy.
„To był zespół w wyraźnym wzroście, w ostatnich meczach zdobyli siedem punktów. Mogło być trochę trudności, na otwartym polu mogli stworzyć problemy, chłopcy przyznali bardzo mało, poza dwoma strzałami z krawędzi. Była chęć – jak już wcześniej mówiłem – nie zdobywania bramek. Dziś tylko pozytywne reakcje.

Czego oczekujesz teraz od Romy?
„Oczekuję, że każdy z graczy będzie kontynuował poprawę. To jest nasz cel. Chcemy stworzyć nowego Tahirovica, nowego Volpato, to są nasze zwycięstwa. I może zobaczyć, czy jest szansa na więcej startów. To jest możliwe tylko wtedy, gdy jest wielka koncentracja, samozaparcie, gotowość do poświęceń, coś, czego rzadko brakowało u tych chłopaków. Dlatego oczekuję, że wyniki będą wypadkową ich sprawności i indywidualnego rozwoju”.

Czytaj również:  Mancini: Włochy w Neapolu w odpowiednim momencie. A o Anglii...