ROMA-EMPOLI: karty raportowe. ABRAHAM „Właściwa głowa i obecność” 7

Pasjadosportu.pl » ROMA-EMPOLI: karty raportowe. ABRAHAM „Właściwa głowa i obecność” 7

abraham-roma-empoli-2

LAROMA24.IT (Augusto Ciardi) – The Rzym uderzył głową w kryzys, który przedstawił się na progu w postaci Cremonese. Śmiertelne jedno-dwa, Ibanez plus Abrahamna dwie złote kule uderzone z tego samego kąta przez Dybala. Mistrz świata miał piłkę na trzy zero po garści minut, ale zdławił swój strzał, a potem wywołał u tłumu sapanie bolesnym uderzeniem w lędźwie. Roma kontrolowała. Empoli, ożywione przede wszystkim Baldanzim i Satriano, próbowało, ale trafiło na skoncentrowaną obronę, z dobrym Mancini , który również dobrze zamyka przekątne. W medianie dowodzi Maticale dziś w nocy też robi postępy Cristantew obu fazach. Abraham z przodu dowodził i powrócił do zdobywania bramek na Olimpico po okresie życia. Na początku drugiej połowy jest czas na egzaltację Vicario, złoty bramkarz, który w ciągu dwóch sekund odparł trzy piłki z rzędu, jedną trudniejszą od drugiej. Następnie wchodzimy w fazę komentarzy, za zwycięstwo, które ponownie łączy wątek z ambicjami Ligi Mistrzów.

RUI PATRICIO 6 -.Przy stanie 2:0, ale jeszcze wcześniej, Roma przyznała trochę miejsca w pierwszej połowie Empoli, które było zwinne z Baldanzim i Satriano, ale on pokazał z timingiem, że zawsze był przy piłce.

MANCINI 6.5 -.Piękny finisz na klejnocie Baldanzi, a potem business as usual.

MAŁGORZATA 6 –tydzień po bólu głowy w Neapolu gra bez bólu, a robi to jako Smalling.

IBANEZ 7 -.Zasługa działania w roli otwierającego, aby uniknąć przerw na pudło. Miesiąc po Mediolanie wraca do przebijania zegarów.

ZALEWSKI 6 –zawsze w grze, odzyskuje polot z drugiej połowy poprzedniego sezonu, ale teraz musi ponownie odnaleźć swoje czucie piłki. Godny pochwały za to, jak przykłada się do gry niezależnie od tego, po której stronie gra.

CRISTANTE 6,5 -.Poprawa. W porównaniu do ostatnich kilku wypadów bardziej nonszalancki, mniej podstawowych podań, ale za to kilka więcej wskazówek, nie tylko dlatego, że ma dziś wokół siebie bardziej mobilnych kolegów z drużyny.

Czytaj również:  Fiumicino: Llorente oczekiwany, potem badania medyczne. Podpisanie jutro

MATIC 7 -.Język jego ciała pozwala nam dostrzec pomocnika ponadprzeciętnego kalibru, który nie traci, jak jego koledzy z drużyny, czasu na kontrolowanie piłki, dostosowując ją dwa, trzy razy, ale przyjmuje ją z lubianą przez siebie postawą, a następnie rozgrywa ją z rozmachem.

EL SHAARAWY 6,5 –przed laty nikt nie postawiłby euro na jego ducha poświęcenia i umiejętność dostosowania się, nawet na pół etatu, do ról innych niż drugi napastnik. Dziś momentami walczy na boku. Bardziej niż Zalewski.

DYBALA 7 -.Wszystko co Dybala zrobił w jednej połowie, poza bramką, bo strzał za blisko. Dwie perełki od poprzeczki za one-two, które wybija Empoli. OD 70′ BOVE 6 -.Drewno i żółta kartka.

PELLEGRINI 6 -.Czy on jest chory? Boh? Czy jest bez kondycji? Tak, jest. I to widać. Ale Mourinho go nie lekceważy. Daleko mu do tego, czym był w zeszłym sezonie.

ABRAHAM 7 –duch Roberto Pruzzo, który już nigdy nie opuści jego ciała. Ciągłe zagrożenie, zarówno w grze powietrznej, jak i przy set-pieces. Wypełniał pole karne przeciwnika. Jako numer 9.

MOURINHO 6,5 -.Polega na starej gwardii, która tym razem nie zdradza. Specjalność Romy na talerzu, zanim podadzą pierwsze dania. Jego drużyna steruje grą i wkłada ją do sejfu. Nie zawsze zwykłe w dzisiejszych czasach.

@augustociardi75

Czytaj również:  Roma Primavera, Guidi: "Chcemy stworzyć nowych Tahirovica i Volpato, to jest nasze zwycięstwo