Perotti: „Roma to najlepszy zespół w lidze, Mourinho właściwy człowiek we właściwym czasie

Pasjadosportu.pl » Perotti: „Roma to najlepszy zespół w lidze, Mourinho właściwy człowiek we właściwym czasie

acf-fiorentina-v-as-roma-serie-a-81

RAI 2 – Diego Perotti, były gracz Romy, udzielił kilku wypowiedzi na marginesie Meczu Pokoju, który odbył się na Stadio Olimpico. Argentyńczyk poruszył wiele tematów, w tym Mourinho, Dybala, Abraham i wiele innych. Jego słowa.

La Roma?
„Dla mnie Roma to najlepszy zespół w lidze, Mourinho jest bardzo silny. Po mundialu będą sobie radzić jeszcze lepiej, puchar który mieli do wygrania wygrali. Teraz dużo brakuje, a ja mam wiarę we wszystkich, znam wielu chłopaków z drużyny i wszyscy są silni. Są momenty, w futbolu nie zawsze może być ciągłość.”

Abraham?
„Tammy jest niedawno przybyłym zawodnikiem, jak tylko przybył zdobył wiele bramek. Zaskoczył wielu, którzy mogli go mało widzieć. Przyjechał do ligi, która jest bardzo skomplikowana ofensywnie, a z obroną we Włoszech radził sobie bardzo dobrze. Są okresy, które od czasu do czasu zdarzają się piłkarzowi, ale powoli zaczął zdobywać bramki i jestem przekonany, że z takim trenerem jak Mourinho będzie radził sobie jeszcze lepiej.”

Dybala?
„Wspaniale jest widzieć Dybalę w koszulce Romy, za każdym razem, gdy widzę Argentyńczyka w koszulce Romy, to zaszczyt. Wtedy taki zawodnik jak on jest potrzebny w takim zespole, w tym mieście widziałeś jak go przywitali, stadion jest zawsze pełny i to również dla niego. Dybala to dodatkowa broń, to jest właśnie piękno jakościowych graczy, których widać z niewielu momentów. Na szczęście jest Argentyńczykiem i gra dla Romy.”

Mourinho?
„Mourinho to właściwy człowiek we właściwym czasie, pierwszy puchar, w którym grał, wygrał go. Trzeba dać mu trochę czasu.”

De Rossi?
„Bardzo dobrze widzę De Rossiego jako trenera, już na boisku był statystą z ławki i zawodnikiem odpowiedzialnym. To dobrze, że zaczyna powoli, będzie wspaniale, jeśli pewnego dnia zobaczymy go siedzącego na ławce Romy.”