De Rossi, nowe życie: trener Spal

Pasjadosportu.pl » De Rossi, nowe życie: trener Spal

as-roma-v-hellas-verona-fc-serie-a-3

Daniele De Rossi został nowym trenerem Spal. Daje mu szansę Joe Tacopina, amerykański prawnik i obecny prezydent klubu z Ferrary, który najpierw oskrzydlał DiBenedetto, a potem Pallottę, odgrywając wiodącą rolę w zarządzaniu klubem Giallorossich. Były kapitan Romy podpisał umowę do 2024 roku i przywiezie ze sobą sześcioosobową kadrę, choć początkowo zakładano, że będzie ich dziewięć: miejsce dla bratniego kolegi Emanuele Manciniego, który wraz z Giacomazzim będzie pełnił rolę współpracownika, Cornacchia będzie zastępcą, Alvarez trenerem sportowym, Chimenti trenerem bramkarzy, a Contran będzie miał zadanie analityka meczowego.

Przez kilka lat jego nazwisko było łączone z drużynami walczącymi o utrzymanie (Cagliari, Pisa, Palermo, Benevento, Sampdoria), ale potem nic z tym nie zrobiono. Jeszcze w zeszłym tygodniu w pośpiechu opuścił Coverciano na rozmowy z Sampdorią, która następnie wybrała Stankovica.

Spal w 8 meczach zgromadziło 9 punktów i zajmuje miejsce w środku tabeli, wracając właśnie po porażce we Frosinone, która spowodowała egzonerację

Venturato. W sobotę czeka go wyjazdowy mecz z Cittadellą. A jeśli uda im się przebrnąć przez rundę Coppa Italia przeciwko Genoi, w styczniu skrzyżują drogi z Romą.

(Il Messaggero)

Czytaj również:  Serie A, Inter v Salernitana 2-0: Lautaro i Barella sprowadzają Nerazzurri w granicach -1 Romy