Betis v Roma, Canales: „Dobra robota dla wszystkich, ważny punkt”. Pezzella: „Obiektywne pierwsze miejsce”

Pasjadosportu.pl » Betis v Roma, Canales: „Dobra robota dla wszystkich, ważny punkt”. Pezzella: „Obiektywne pierwsze miejsce”

canalas

Real Betis osiągnął dziesięć punktów w fazie grupowej Europa League, matematycznie zapewniając sobie przejście do kolejnego etapu rozgrywek dzięki remisowi 1-1 z Romą. Sergio Canales wysunął swój zespół na prowadzenie strzałem zza pola karnego. Udzielił on wywiadu w strefie mieszanej, oto jego słowa:

„To była skomplikowana runda i na koniec, dwa dni wcześniej, wszyscy podpisalibyśmy się, żeby zostać sklasyfikowanym. To jest ważna kwestia. Chcieliśmy poświadczyć pierwsze miejsce, ale graliśmy z dobrym zespołem, który również miał o co walczyć. Jedyne co przychodzi nam do głowy to pierwsze miejsce. Mamy jeszcze dwa mecze do rozegrania. W przeszłości udało nam się zdobyć więcej bramek, ale zawsze miło jest strzelać. To daje nam pewność siebie. W pierwszej połowie wszyscy byliśmy dobrzy, poza czymś indywidualnym. Dobrze poruszaliśmy się z piłką i tworzyliśmy szanse. Sono felice”

W pomeczowym meczu Betis-Roma, który zakończył się wynikiem 1-1, oprócz autora gola do mikrofonów dziennikarzy przemówili także Canales, Pezzella, Bravo i Rodri. Germàn Pezzella, były zawodnik Fiorentiny przeanalizował mecz i już patrzy w przyszłość:

„To dobry punkt do klasyfikacji, nawet jeśli zespół zawsze szukał zwycięstwa. W drugiej połowie nie byliśmy tak precyzyjni, straciliśmy wysokość na boisku, ale próbowaliśmy się zaproponować. Tylko raz strzelili w akcji gola. Będziemy nadal pracować w kierunku pierwszego miejsca. Gdyby powiedzieli nam, że osiągniemy taki wynik w czwartym meczu, nikt by w to nie uwierzył. Kiedy idziesz do przodu, chcesz więcej. Roma to świetny zespół. Dziś zdobywamy świetny punkt, który dobrze pozycjonuje nas w klasyfikacji. Musimy być dumni, ale ze zwykłą pokorą. To są dobre testy dla naszego poziomu. Zespoły takie jak Roma są przyzwyczajone do grania w tych rozgrywkach, z bardzo długimi zespołami. Musimy pracować. Przed nami długa droga i wiele do poprawy. Musimy wrócić na zwycięską ścieżkę także w La Liga. Do wszystkich zobowiązań podchodzimy z taką samą powagą. Zespół zawsze rywalizuje, nawet z dziesięcioma zawodnikami. Mentalność jest taka sama w każdym meczu.”

Dalej Claudio Bravo analizował ten remis z Romą: „Ogólnie rzecz biorąc mamy dobry smak w ustach. Nadal robimy rzeczy w pozytywny sposób, pokazując, że chcemy robić rzeczy dobrze. Zawsze szukamy celu. Musimy wyjść z tą samą osobowością, niezależnie od tego, jaki rywal jest przed nami. Tak jak zrobiliśmy to w Romie, w Vigo, a także w Valladolid, z jednym zawodnikiem mniej. Dziś w poszukiwaniu wyniku mieliśmy osobowość. Postępujemy analizując każdy mecz jak finał. To nas naładowało. Jutro wracamy do pracy, by przygotować kolejny mecz w La Liga.”

Ostatnim, który przeszedł przez strefę mieszaną w Betisie był Rodri, który analizował: „Bardzo ciężki mecz. Roma zagrała na sto procent przynajmniej po to, by mieć małe szanse. Pierwsza połowa była bardzo dobra, musieli przyspieszyć, bo przegrywali. Mówimy o świetnej włoskiej drużynie. Przeciwko Ludogoretsowi graliśmy tak, by być pierwszym, by uniknąć zmęczenia. Gdziekolwiek trener mnie postawi, będę starał się pracować jak najlepiej, aby ciągle się rozwijać, to sprawi, że będę lepszy.”