Barça ma swojego nowego Barrufeta: „Myślę, że daleko zajdzie”

Pasjadosportu.pl » Barça ma swojego nowego Barrufeta: „Myślę, że daleko zajdzie”

David Barrufet zadebiutował w Barça w wieku 18 lat w meczu z Puleva Malaga w Palau. Ten występ był zarodkiem jego 22 lat w pierwszej drużynie i wzorowej kariery, która obróciła się 'Barru’ jedna z wielkich legend klubu azulgrana: 71 tytułów, w tym siedem Liga Mistrzów na czele, dali zapamiętanego bramkarza m.in dream Teamu i obecny dyrektor techniczny m.in Dinamo Bukareszt. Oczywiście jego koszulka z numerem ’16’ wisi na ścianach Palau.

Tak Carlos Ortega uważa za stosowne, Ian Barrufet również zadebiutuje w pierwszej drużynie Barçy w tym samym wieku, co jego legendarny ojciec, czyli 18 lat, ponieważ pokryje czterotygodniowe zwolnienie z powodu kontuzji Hampus Wanne. Ich pierwsza okazja nadarzy się w najbliższą sobotę (18.00 h/LaLigaSportsTV) przeciwko m.in REBI Cuenca w półfinale m.in Plenitude ASOBAL Cupw Leongdzie David Barrufet również pojechał, by zobaczyć na żywo swój ewentualny debiut.

Czas pokaże, jak potoczy się podróż Iana, który jest już wyższy od swojego ojca (1,98 m), ale Ferran Porresjego trener w Barça Atlèticwypowiada się o nim bardzo dobrze, jest też lewym skrzydłowym bardzo cenionym przez samego Ortegę.

„Myślę, że Ian przejdzie długą drogę, ma bardzo potężną budowę ciała i jest bardzo sprytny taktycznie. Posiadanie takiego nazwiska to zatruta słodycz, ale on radzi sobie z tym bardzo dobrze”

Ferran PorresTrener Barça Atlètic

„Ian jest zawodnikiem o bardzo ważnych cechach antropometrycznych dla skrzydłowego. Ma bardzo silną budowę ciała, bardzo dobrą umiejętność wykańczania akcji i jest bardzo inteligentny taktycznie. Wszystko to pozwala mu zapewnić szeroki wachlarz możliwości zarówno w ataku, jak i w obronie” – wyjaśnia Porres.

„Ze swoją rozpiętością skrzydeł i inteligencją daje wiele alternatyw z tyłu, u nas broni na '1′, '2′ lub wysuniętym. W ataku jest bardzo pewny, ale kluczem, najważniejszą rzeczą dla mnie jest to, że jest bardzo skromnym, ciężko pracującym chłopakiem i dobrym kolegą z drużyny”, podkreśla jego trener w zespole rezerw.

Czytaj również:  Bitesize Prediction: Espanyol vs Celta Vigo - 18/03/23

Czytaj także

Carlos Ortega ocenia wejście Iana Barrufeta do drużyny Barça

Lluís Carles Pérez

Czytaj także

Wanne kontuzjowany, a Ian Barrufet może zadebiutować w Barça

MUNDODEPORTIVO.COM

Czytaj także

Intymny portret Pablo Urdangarína w Barça

Lluís Carles Pérez

Czytaj także

Wielkie podpisy, które będą oznaczać sezon 2023-24

Lluís Carles Pérez

Porres podkreśla również rygor, z jakim Ian dźwiga ciężar tak znamiennego nazwiska. „Ian jest bardzo świadomy wszystkiego, co robi dobrze i wszystkiego, co musi poprawić. Posiadanie takiego nazwiska jest zatrutym cukierkiem i ma swoje ryzyko, ale nie uważa, że ma więcej praw niż ktokolwiek inny i jest świadomy, że może mieć dodatkowe trudności” – mówi Porres, wchodząc w szczegóły.

„Cokolwiek robisz, ludzie czasami myślą, że jesteś tu z powodu swojego nazwiska. Widzą twoje nazwisko i mówią: 'Patrz, oto 'podłączony’ facet!’ W chwili, gdy popełnisz błąd, jakiś fan może podskoczyć i powiedzieć, że jest tu, bo jest 'synem’. Ludzie myślą, że posiadanie nazwiska Barrufet czy Urdangarín to przywilej, ale nie, oni muszą udowodnić więcej niż inni. Ian przyjmuje to bardzo dobrze i wie, że jeśli chce dotrzeć na szczyt, musi na to zapracować dzień po dniu – dodaje trener Barça Atlètic.

„Dziś każdy trener chciałby go mieć w swoim zespole. Wierzę, że zajdzie daleko i że czeka go obiecująca przyszłość w świecie piłki ręcznej.Grać dla Barçy? To skomplikowane do oceny, składa się na to wiele czynników. Bardzo trudno jest grać dla Barçy, drużyny, która co roku walczy o Ligę Mistrzów. To wielkie słowa, ale wkładamy w niego wszystkie nasze zasoby, ponieważ ma potencjał, aby pewnego dnia spróbować, tak – zakończył Ferran Porres.

Czytaj również:  Milan, Inter i Napoli pokazują: trzech Włochów w ćwierćfinałach, dawno nie było takiej sytuacji

Ian Barrufet, pełniący obowiązki defensywne podczas sesji treningowej Barçy

FCB

„Musimy znaleźć rozwiązania każdego problemu” – mówi trener pierwszej drużyny Carlos Ortega, który zdecydował się na pokrycie straty dwóch lewych skrzydłowych, Aitor Ariño y Hampus Wannez dwoma młodzikami z filii, Martí Solerlat 19, oraz Ian Barrufet.

„Na poziomie grassroots pracujemy bardzo dobrze od wielu lat i wprowadzamy zawodników. Ewentualnie jest to pozycja, gdzie są zawodnicy o najwyższej jakości, musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i dać im szansę na pokazanie, że są w stanie grać w pierwszym zespole” – mówi Ortega.

„Ian nawet nie trenował z nami w tym sezonie, ale śledzimy go od dawna, bardzo dobrze współpracujemy na poziomie grassroots od wielu, wielu lat”

Carlos OrtegaTrener piłki ręcznej Barça

„Martí robił to od czasu kontuzji Aitora. Ian nawet nie trenował z nami w tym sezonie, ale śledziliśmy go od dłuższego czasu. Uważam, że obaj zawodnicy mogą grać na lewym skrzydle i musimy im zaufać, zanim pomyślimy o innych opcjach, które również są dostępne” – dodał trener.

Read More