Amelia: „Roma może sprawiać kłopoty tym, którzy są z przodu. Ostatnie 20 minut przeciwko Torino daje nam nadzieję”

Pasjadosportu.pl » Amelia: „Roma może sprawiać kłopoty tym, którzy są z przodu. Ostatnie 20 minut przeciwko Torino daje nam nadzieję”

amelia-3

Po zakończeniu Meczu o Pokój, Marco Amelia, były bramkarz Romy, zabrał głos do mikrofonów portalu piłkarskiego, aby skomentować moment Giallorossich i trudności Abrahama. Jego wypowiedzi: „Znam dobrze Abrahama, był ze mną w Chelsea. Może nie może znaleźć ciągłości w zdobywaniu bramek, chce robić więcej, ale nie powinien próbować robić więcej, tylko to co robi dobrze. W niedzielę zagrał nieco rozczarowany brakiem powołania do reprezentacji. Mourinho powiedział ważne słowa, ale zna go dobrze. Cel? Roma musi zrobić wszystko co w jej mocy, miejmy nadzieję, że uda się utrzymać skład w jak największym stopniu na treningach. Wszystkie kontuzje stworzyły trudności, ale widzieliśmy kilku dobrych młodych graczy, Roma może przeszkadzać tym z przodu. Liga Mistrzów to cel dla wszystkich, wierzę, że od stycznia Giallorossi mogą sprawić problemy innym.”

(calciomercato.it)

VAI ALL’INTERVISTA ORIGINALE


Do mikrofonów stacji telewizyjnej odezwała się także Amelia: „Widziałam w niedzielę mecz Romy. Trochę ucierpieli, ale tego można się było spodziewać, biorąc pod uwagę, że Torino to drużyna, która z punktu widzenia sportowego może ci utrudnić zadanie. Muszę powiedzieć, że Roma dobrze zakończyła mistrzostwa, ostatnie 20 minut to coś co dobrze wróży. Przede wszystkim wrócił Dybala, widzieliśmy jakość tego chłopaka. Tak silny zawodnik zmienia wszystko, nawet otoczenie, faktycznie stadion stał się czymś innym. Roma zdołała odzyskać grę po słupkach, poprzeczkach i niewykorzystanym karnym. Wierzę, że z tych ostatnich 20 minut musi wyniknąć coś pozytywnego. Romie udało się wygrać konferencję, jest wznowiona i przybyli ważni zawodnicy. Trener pracuje nad rozwojem środowiska, które musi podnieść poprzeczkę w szatni. Jestem przekonany, że zacznie się świetnie, bo są walory moralne, ludzkie i techniczne. Przede wszystkim Mourinho jest na ławce i z tego punktu widzenia jestem bardzo pozytywnie nastawiony na przyszłość. Nie będzie łatwo, bo jest wiele silnych drużyn, musimy się trochę wspiąć w klasyfikacji.”

Czytaj również:  Giallorossi pędzą do Bologny, Dybala wraca do stolicy 29 grudnia Stadion Romy: starcie z Campidoglio w sprawie ruchu i mobilności

(RAI 2)