Home La Liga Sérgio Conceição wkrótce może wrócić do Barcelony – spekulacje o trenerze FC Porto

Sérgio Conceição wkrótce może wrócić do Barcelony – spekulacje o trenerze FC Porto

Sérgio Conceição wkrótce może wrócić do Barcelony – spekulacje o trenerze FC Porto

Sérgio Conceição wkrótce może wrócić do Barcelony – spekulacje o trenerze FC PortoPiłkarz Sérgio Conceição, trener FC Porto, budzi zainteresowanie ze strony FC Barcelony. Portugalski zawodnik, który wcześniej grał dla hiszpańskiego klubu, wywołał spekulacje na temat swojego możliwego powrotu do Camp Nou.

Według informacji prasowych, Barcelona rozważa możliwość zatrudnienia Conceição na stanowisku trenera po zakończeniu obecnej kampanii. Portugalczyk nie kryje swoich planów i jest zainteresowany ponownym pracowaniem dla katalońskiego klubu.

Sérgio Conceição ma bogate doświadczenie jako piłkarz oraz trener. W 1996 roku trafił do Barcelony, gdzie spędził trzy lata. W tym czasie wygrał z tym zespołem Ligę Mistrzów, zdobywając jednocześnie wiele innych trofeów. Jest też znany ze swojego silnego charakteru i zdolności do mobilizacji drużyny do walki.

Obecnie Conceição jest trenerem FC Porto, którego prowadzi od 2017 roku. Zdobył z nimi mistrzostwo Portugalii oraz Superpuchar kraju. Jego drużyna święci także sukcesy w Lidze Mistrzów, docierając do ćwierćfinału w sezonie 2018/2019.

W przypadku powrotu Conceiçã do Barcelony, portugalski szkoleniowiec może pomóc katalońskiemu klubowi w odbudowie i odzyskaniu dawnej świetności. Po niedawnych niepowodzeniach i problemach zarządowych, Barcelona potrzebuje stabilności i silnych przywódców.

Czy Conceição rzeczywiście opuści FC Porto i powróci do Barcelony? Czas pokaże, jak potoczą się te negocjacje i czy hiszpański klub podejmie decyzję o zwerbowaniu portugalskiego trenera. Jedno jest pewne – Sérgio Conceição jest gotowy na nowe wyzwania i chciałby ponownie pracować dla jednego z największych klubów na świecie.