Raúl García ma ofertę z Athleticu

Wszystko wskazuje na to, że Raúl García odnowi swoją karierę jako zawodnik Athletic. Są ku temu przynajmniej znaki. Według wywiadu udzielonego MD przez samego biało-czerwonego przed zakończeniem ligi, najważniejsze dla niego było to, że klub dał mu jasno do zrozumienia, czy uważa go za przydatnego w przyszłości. Chociaż później niż można by się spodziewać, gracz z Navarrese otrzymał już ofertę przedłużenia swojego czasu jako Lew.

Na razie, przynajmniej do późnego wczoraj, negocjacje były nadal otwarte. Wszystko wydaje się sprowadzać do prostej kwestii czasu, choć Athletic ma w zwyczaju nie ogłaszać niczego dopóki wszystko nie zostanie zamknięte i podpisane. Z drugiej strony nikt nie jest nieświadomy, że prezydent pojawi się dziś przed prasą w towarzystwie dyrektora generalnego klubu i dyrektora ds. piłki nożnej.

Wydaje się jasne, że oferta złożona Raúlowi Garcíi będzie miała obniżkę w porównaniu do tego, co zarabiał w ostatnich latach jako Lew. Pieniądze, według gracza z Navarrese we wspomnianym wywiadzie dla MD, nie będą stanowić większego problemu, gdy nadejdzie czas.

„U mnie nigdy nie było problemu z pieniędzmi. Jedyną rzeczą, która naprawdę mnie martwi, jest to, czy jestem przydatny, czy nie. Reszta to rozmowy, które trzeba przeprowadzić i dojść do porozumienia. Ludzie, którzy mieli ze mną do czynienia, nie tylko tutaj, ale gdziekolwiek indziej, wiedzą, że nigdy nie było ze mną problemu finansowego”, powiedział wówczas zawodnik z Nawarry.

Konto dla Valverde

Sam Raúl García przyznał wówczas, że „czuję się przydatny, w przeciwnym razie byłbym pierwszym, który zamknąłby drzwi. Nie mam potrzeby przebywania w miejscu, w którym myślę, że nie wnoszę wkładu lub w którym nie czuję się przydatny, ale nie jest to coś na teraz i w przyszłości również chcę się tak czuć”.

Biorąc pod uwagę liczbę oficjalnych meczów rozegranych w tym sezonie dla Athleticu, jasne jest, że weteran z Nawarry nadal jest częścią planów Valverde. Oczywiście nie tak, jak kilka sezonów temu, kiedy był niekwestionowanym starterem, ale wciąż wnosi swój wkład, wchodząc z ławki. Liczby zawodnika z Nawarry w zakończonej niedawno kampanii są w tej perspektywie dość wymowne.

Raúl García wystąpił w sumie w 35 meczach ligowych, w sześciu jako zawodnik wyjściowy i 29 jako rezerwowy, gromadząc na swoim koncie 955 minut, strzelając dwie bramki i otrzymując cztery żółte kartki. Z kolei w pucharze wystąpił siedem razy, w tym trzy razy jako starter i cztery jako zmiennik.

Poza liczbą rozegranych meczów, zawodnik z Nawarry wyróżnia się tym, że brał udział w praktycznie wszystkich sesjach treningowych. Kontuzje zatem nie wystąpiły.