Grand Prix Łotwy 2023: zapowiedź (12.08.2023)

Wielkimi krokami zbliża się siódmy turniej cyklu Speedway Grand Prix 2023. kiedy odbędą się kwalifikacje i zawody w Rydze? Jakich żużlowców zobaczymy w rywalizacji? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję na żywo? Kto jest typowany do zwycięstwa Grand Prix Łotwy 2023? Odpowiadamy!

Siódmy turniej cyklu Speedway Grand Prix 2023 zaplanowano na sobotę 12 sierpnia. Zawody o Grand Prix Łotwy odbędą się w Rydze, co stanowi nowość, bo choć zawody na Łotwie były obecne w kalendarzu IMŚ już w latach 2006-2009, 2013-2015, czy 2017, to do tej pory rozgrywano je w Daugavpil. Cykl SGP miał zagościć w Rydze w 2014 roku, ale z powodu złej pogody oraz fatalnego stanu toru turniej został przeniesiony właśnie do Daugavpils. Z dziką kartą wystartuje Andrzej Lebiediew, a więc reprezentant gospodarzy. Rezerwami toru również będą Łotysze, a dokładniej mówiąc Francis Gusts i Ricards Ansviesulis. Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 10:00, zaś początek zawodów zaplanowano na godz. 16:00.

W aktualnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajmuje Bartosz Zmarzlik ze 102 punktami. Na drugim miejscu uplasował się Fredrik Lindgren z 82 punktami, zaś na trzecim Jack Holder z 79 punktami. Poza podium znajduje się Daniel Bewley z liczbą 69 punktów. Ciekawostką może być fakt, że w klasyfikacji IMŚ kolejnych dwóch zawodników, a więc Dan Bewley oraz Jason Doyle mają taką samą liczbę punktów. Siódme miejsce w klasyfikacji zajmuje Leon Madsen z liczbą 63 punktów, a ósme Robert Lambert także z 63 punktami. Dziesiątkę zamyka Tai Woffinden z 46 punktami i Max Fricke z 45 punktami.

Kto jest typowany do zwycięstwa?

Chyba nie będzie żadnego zaskoczenia, jak powiemy, że zdaniem ekspertów to Bartosz Zmarzik wygra cały cykl IMŚ 2023. Polak już wielokrotnie pokazał, na co go stać i ma na swoim koncie już zwycięstwa w poprzednich edycjach. Dlatego wszystko wskazuje na to, że obroni tytuł i tym samym po raz czwarty w karierze zostanie mistrzem globu. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się już w sobotę!

Grand Prix Łotwy 2023 – gdzie oglądać transmisję?

Transmisja na żywo będzie dostępna online. Dokładniej mówiąc, można ją oglądać na platformie Player.pl.