Anthony Joshua vs. Robert Helenius: zapowiedź (12.08.2023)

Anthony Joshua nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w ringu, o czym może świadczyć zbliżająca się walka z jego udziałem. Były mistrz świata wagi ciężkiej IBF,IBO, WBA i WBO zmierzy się z Robertem Heleniusem. Gdzie i kiedy odbędzie się ich walka? Kto jest typowany do zwycięstwa? Kto przeprowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia? Poniżej zapowiedź spotkania Anthony Joshua vs. Robert Helenius. Koniecznie się z nią zapoznaj!

Warto w tym miejscu zauważyć, że pierwotnie planowano, że Anthony Joshua zmierzy się z Dillianem Whyte’em. Jednak na tydzień przed planowanym starciem w organizmie zawodnika wykryto niedozwolone substancje. Osoby, które śledzą karierę Whyte’a wiedzą, że nie jest to jego pierwszy wybryk. Brytyjski bokser ma na swoim koncie kilka wpadek dopingowych. Oczywiście to doprowadziło do tego, że Dillian Whyte musiał wycofać się z walki, a na kilka dni przed galą organizatorzy musieli szukać dla niego zastępcy. Brytyjskie media podawały różne nazwiska, a wśród faworytów do walki z Yoshuą pojawiali się Gerald Washington, Dereck Chisora, czy Andy Ruiz. Ostatecznie jednak padło na Roberta Heleniusa, więc to on będzie rywalem Anthony’ego Joshuy.

Anthony Joshua vs. Robert Helenius – kiedy i gdzie odbędzie się walka?

Anthony Joshua (25-2, 22 KO) zmierzy się z Robertem Heleniusem (32-4, 21 KO) już w najbliższą sobotę, a więc 12 sierpnia 2023 roki. Wezmą oni udział w gali, której gospodarzem będzie 02 Arena w Londynie. Początek wydarzenia zaplanowanego na godzinę 20:00 czasu polskiego. Walka wieczoru najprawdopodobniej odbędzie się około 23:00.

Jak typowane jest ich starcie?

Fin niedawno wrócił na ring po ubiegłorocznej porażce. Jednak swoją ostatnią walkę wygrał przez TKO w trzeciej rundzie. Brytyjczyk jest w naprawdę świetnej formie i przystępuje do walki po tym, jak w kwietniu zwyciężył jednogłośnie na punkty nad Jermainem Franklinem. Wielu wskazuje, że nadchodząca walka będzie łatwa dla Joshuy. Czy mają rację? Dowiemy się już niebawem!

Anthony Joshua vs. Robert Helenius – gdzie oglądać transmisję?

Walka Anthony Joshua vs. Robert Helenius będzie dostępna w Polsce za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN.