Home Najnowsze Zwolnienie Waltera Mazzarriego – Gennaro Gattuso nowym trenerem SSC Napoli

Zwolnienie Waltera Mazzarriego – Gennaro Gattuso nowym trenerem SSC Napoli

Zwolnienie Waltera Mazzarriego – Gennaro Gattuso nowym trenerem SSC Napoli

Zwolnienie Waltera Mazzarriego – Gennaro Gattuso nowym trenerem SSC NapoliWalter Mazzarri został zwolniony z posady trenera SSC Napoli. Decyzja o jego dymisji została podjęta dziś, a klub już wytypował jego następcę. Według informacji, które do nas dotarły, nowym szkoleniowcem Napoli ma zostać Gennaro Gattuso.

Mazzarri pełnił funkcję trenera włoskiego zespołu od 2009 roku, a przez ten czas zdobył z drużyną wiele sukcesów. Jego praca była doceniana przez zarząd klubu oraz kibiców. Jednak ostatnie wyniki Napoli nie spełniały oczekiwań i podjęto decyzję o rozstaniu się z Mazzarriem.

Gattuso, były piłkarz Milanu i reprezentant Włoch, ma już doświadczenie jako trener. Poprzednio prowadził drużynę AC Milan, ale zrezygnował ze stanowiska w połowie tego roku. Jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących trenerów we Włoszech.

Przyszłość Napoli teraz spoczywa na barkach Gattuso. Będzie miał za zadanie poprowadzenie drużyny do osiągnięcia sukcesów, zarówno na krajowym jak i międzynarodowym podwórku. Ma za sobą bogate doświadczenie jako zawodnik i z pewnością będzie starał się przekazać swoją wiedzę i umiejętności swoim podopiecznym.

Decyzja o zmianie trenera może okazać się kluczowa dla losów SSC Napoli w nadchodzących rozgrywkach. Kibice klubu z pewnością będą z niecierpliwością oczekiwać pierwszych występów pod wodzą Gattuso. Czy uda mu się powrócić drużynę na szczyt? Czas pokaże.

Źródło: [pilkarskiswiat.com](https://pilkarskiswiat.com/ssc-napoli-zwolni-dzis-waltera-mazzarriego-jest-wytypowany-jego-nastepca/)