Home Najnowsze Loris Karius podpisze kontrakt w Serie A

Loris Karius podpisze kontrakt w Serie A

Loris Karius podpisze kontrakt w Serie A

Loris Karius podpisze kontrakt w Serie AKarius będzie kontynuował karierę w Serie A

Niemiecki bramkarz Loris Karius, który ostatnio grał w rosyjskim klubie Union Berlin, postanowił kontynuować swoją karierę w włoskiej Serie A. Informacje te potwierdził sam zawodnik podczas jednego z wywiadów udzielonych mediom.

Karius, znany przede wszystkim z kontrowersyjnych występów podczas finału Ligi Mistrzów w 2018 roku, gdzie popełnił kilka błędów, opuścił niemiecki klub po zakończeniu sezonu. Wcześniej był wypożyczony do Besiktasu, gdzie również miał problemy z formą.

Włoskie media donoszą, że Karius jest już bliski podpisania kontraktu z jednym z klubów Serie A. Na razie nie ujawniono jednak, o który klub chodzi. Spekuluje się jednak, że jest nim Sampdoria. Przyszły klub Niemca liczy na to, że zmiana otoczenia i różnica kulturowa pozytywnie wpłyną na jego grę i sprawią, że wróci do dawnej formy.

Karius w przeszłości grał także w niemieckim Mainz oraz angielskim Liverpoolu. W barwach klubu z Merseyside występował przez cztery lata, ale po wspomnianej wpadce w finale Ligi Mistrzów został szybko zastąpiony przez Alissona Beckera.

Niemiecki bramkarz ma nadzieję, że jego kariera w Serie A będzie udana i pozwoli mu zrehabilitować się po negatywnych doświadczeniach z ostatnich lat. Karius jest pewny swoich umiejętności i jest gotów wykorzystać szansę, jaką daje mu włoski klub.

Włoska Serie A to jedna z najważniejszych lig na świecie, a przeprowadzka do Włoch może być dla Kariusa kolejnym etapem w jego karierze. Czy ta zmiana okaże się trafnym posunięciem dla niemieckiego bramkarza? Przekonamy się już niedługo.