Home Liga Mistrzów Liga Mistrzów: Borussia Dortmund z zaliczką przed rewanżem w Paryżu

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund z zaliczką przed rewanżem w Paryżu

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund z zaliczką przed rewanżem w Paryżu

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund z zaliczką przed rewanżem w ParyżuLiga Mistrzów: Borussia Dortmund z zaliczką przed rewanżowym meczem w Paryżu

Borussia Dortmund wywalczyła ważne zwycięstwo przed rewanżowym meczem z Paris Saint-Germain w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół pokonał drużynę z Paryża 2:1 na własnym boisku, co daje im pewną przewagę przed decydującym starciem we Francji.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Erling Haaland w 69. minucie spotkania. Norweski napastnik już po raz jedenasty trafił do siatki w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, potwierdzając swoją dominację na europejskich boiskach. Pięć minut później to właśnie Haaland zanotował asystę przy drugim golu dla Borussii, który został strzelony przez Jadona Sancha. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem, które zaliczył Neymar w końcówce meczu.

Warto zwrócić uwagę na postawę obu drużyn w tym starciu. Paris Saint-Germain miało więcej okazji strzeleckich, jednak ich bramki nie pomogły im osiągnąć korzystniejszego wyniku. Z kolei Borussia Dortmund prezentowała się dobrze w defensywie i skutecznie korzystała ze swoich szans na kontratakach.

Teraz obie drużyny przygotowują się do rewanżowego spotkania, które odbędzie się na Parc des Princes w Paryżu. Zespół Borussii Dortmund ma jednak pewną przewagę, bowiem przez swoje zdobycze bramkowe na wyjeździe zaliczany jest dla nich podwójnie. To daje im większe szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Niezależnie od wyniku rewanżowego meczu, spotkanie między Borussią Dortmund i Paris Saint-Germain jest już teraz jednym z najbardziej emocjonujących starć tej fazy rozgrywek. Z pewnością kibice obu drużyn będą mieli powody do ekscytacji. Czy Paris Saint-Germain zdoła odwrócić losy rywalizacji, czy też Borussia Dortmund utrzyma swoją przewagę? Przekonamy się już niedługo.