Home Najnowsze Kontuzja Thibauta Courtoisa – zagrożony udział w ważnych meczach.

Kontuzja Thibauta Courtoisa – zagrożony udział w ważnych meczach.

Kontuzja Thibauta Courtoisa – zagrożony udział w ważnych meczach.

Kontuzja Thibauta Courtoisa – zagrożony udział w ważnych meczach.Belgijski bramkarz Thibaut Courtois znów musi zmierzyć się z kontuzją. Niefortunny incydent miał miejsce podczas treningu Realu Madryt. Courtois doznał urazu kolana, co stawia go w niepewnej sytuacji przed nadchodzącymi meczami.

Courtois był jednym z najważniejszych zawodników drużyny Zinedine’a Zidane’a, który w przyszłym tygodniu zmierzy się z Atalantą w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Teraz jego udział w tej ważnej konfrontacji jest zagrożony.

To już kolejna kontuzja, jakiej doświadcza Courtois w tym sezonie. Bramkarza Realu Madryt wcześniej omijały tego rodzaju problemy, aż do grudnia zeszłego roku, kiedy to zmagał się z bólem łydki. Teraz do tego dochodzi uraz kolana, który może wymusić na nim przerwę w grze.

W tej sytuacji Zidane musi znaleźć odpowiednie rozwiązanie na bramce. Jeden z możliwych scenariuszy to wystawienie pomocnika Federica Valverde jako bramkarza w meczach z Atalantą. Ten ruch byłby jednak zdecydowanym zaskoczeniem i powodowałby pewne obawy.

Nie tylko Real Madryt, ale także belgijska reprezentacja będzie obserwować sytuację Courtoisa z niepokojem. Bramkarz ten jest niezastąpiony w drużynie narodowej i jego ewentualna absencja może mieć znaczny wpływ na jej wyniki.

Dla samego Courtoisa ta kontuzja to z pewnością ogromne rozczarowanie. Bramkarz był w dobrej formie i kluczowym zawodnikiem swojego klubu. Teraz będzie musiał podjąć rygorystyczną rehabilitację i dołożyć wszelkich starań, aby powrócić na boisko jak najszybciej.

Będziemy trzymać kciuki za Courtoisa i liczyć, że szybko wróci do pełnej sprawności. Jego umiejętności i doświadczenie są niezwykle cenne dla Realu Madryt i belgijskiej reprezentacji. Oby kontuzje go omijały, a on mógł kontynuować swoje wielkie występy na piłkarskich murawach.