Home Najnowsze Boniek: Reprezentacja Polski ma szanse na wyjście z grupy nawet z trzeciego miejsca

Boniek: Reprezentacja Polski ma szanse na wyjście z grupy nawet z trzeciego miejsca

Boniek: Reprezentacja Polski ma szanse na wyjście z grupy nawet z trzeciego miejsca

Boniek: Reprezentacja Polski ma szanse na wyjście z grupy nawet z trzeciego miejsca

Boniek: Nie zapomnijmy, że z grupy można wyjść nawet z trzeciego miejsca

Prezes PZPN wierzy w sukces reprezentacji Polski na Euro 2020

Władysław Łokietek

W ostatnim wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek podkreślił, że trzecie miejsce w grupie na mistrzostwach Europy nie oznacza automatycznego odpadnięcia z turnieju. Prezes PZPN wierzy w umiejętności reprezentacji Polski i przekonuje, że nasza drużyna ma szanse na wyjście z grupy, niezależnie od pozycji, na której się znajdzie.

Wygrana nie jest jedynym wyjściem

Boniek zaznacza, że wielu kibiców popełnia błąd, zakładając, że tylko pierwsze i drugie miejsce w grupie gwarantuje awans do kolejnej fazy turnieju. Przykładem na to jest szesnaście lat temu, gdy Grecja, zajmując trzecie miejsce w grupie, sięgnęła po tytuł mistrza Europy. Prezes PZPN podkreśla, że to właśnie futbol jest nieprzewidywalny i każda drużyna ma szanse na wyeliminowanie nawet faworytów.

Optymistyczne podejście do Euro 2020

Boniek nie ukrywa, że polska drużyna jest świadoma trudności, jakie czekają ją w grupie na mistrzostwach Europy. Jednak prezes PZPN podkreśla, że wierzy w możliwości naszych piłkarzy i ma nadzieję na udany start. Wskazuje również na to, że podczas kwalifikacji do mistrzostw, reprezentacja Polski zdobyła 25 punktów, co świadczy o niezłej formie zespołu.

Walka do końca

Boniek przypomina, że niezależnie od miejsca, jakie zajmie Polska w grupie, nasza drużyna będzie walczyć do końca. Prezes PZPN wierzy, że zawodnicy będą na boisku dawać z siebie wszystko, niezależnie od wyniku spotkań. Dla Bonieka najważniejsze jest zaangażowanie i ambicja, które pozwolą naszym piłkarzom osiągać sukcesy.

Wspierajmy naszą reprezentację

Zbigniew Boniek zachęca również do aktywnego wsparcia reprezentacji Polski. Apeluje do kibiców, by nie tracono wiary w drużynę, nawet w trudnych sytuacjach. Prezes PZPN przekonuje, że zespół potrzebuje pozytywnego wsparcia i głośnego dopingowania na trybunach. W końcu, jak mówi Boniek, nasza drużyna jest zdolna do wielkich rzeczy.

Mistrzostwa pełne niespodzianek

Boniek nie zapomina o przewidywalności mistrzostw Europy, które zawsze obfitują w niespodzianki. Prezes PZPN z niepokrywaną dumą przypomina osiągnięcia naszej reprezentacji, w tym awans do finałów mistrzostw świata w Rosji. Podkreśla, że mamy utalentowanych zawodników, którzy potrafią zmienić bieg meczu i zapewnić nam sukcesy.

Oczekiwania przed Euro 2020

Na koniec, Boniek wyraża swoje oczekiwania przed Euro 2020. Prezes PZPN marzy o sukcesie reprezentacji Polski i wierzy, że nasi piłkarze dostarczą nam wielu emocji podczas tegorocznych mistrzostw. Wpływ na wyniki będą miały nie tylko umiejętności zawodników, ale także fakt, że turniej odbędzie się na naszym terenie. Boniek apeluje do kibiców, aby razem stanowili jedną drużynę i wspólnie dążyli do zwycięstwa.

Tekst bazuje na artykule „Boniek: Nie zapomnijmy, że z grupy można wyjść nawet z trzeciego miejsca” dostępnym na stronie Piłkarski Świat pod adresem: https://pilkarskiswiat.com/boniek-nie-zapomnijmy-ze-z-grupy-mozna-wyjsc-i-z-trzeciego-miejsca/