Home Ekstraklasa Boniek: Polska reprezentacja zawiodła w eliminacjach | Mistrzostwa Europy | Polska Gola

Boniek: Polska reprezentacja zawiodła w eliminacjach | Mistrzostwa Europy | Polska Gola

Boniek: Polska reprezentacja zawiodła w eliminacjach | Mistrzostwa Europy | Polska Gola

Boniek: „Zawaliliśmy sromotnie te eliminacje”

Prezydent PZPN, Zbigniew Boniek, w wywiadzie udzielonym dla portalu sportowego, przyznał, że reprezentacja Polski zawiodła w ostatnich eliminacjach do Mistrzostw Europy. Wyraził swoje rozczarowanie tym, jak drużyna radziła sobie na boisku.

Boniek powiedział, że rezultaty polskiej reprezentacji były „sromotne” i nie można na nie patrzeć obojętnie. Przyznał, że oczekiwania były dużo większe, a zespół nie sprostał im w pełni. Po tym nieudanym turnieju, wiele osób zaczęło kwestionować umiejętności trenera i samych piłkarzy.

Wielkim niepowodzeniem była przegrana z drużyną Słowacji. Zbigniew Boniek uznał ten mecz za kluczowy moment, w którym straciliśmy szansę na awans do turnieju. Prezydent PZPN stwierdził, że piłkarze nie zagrali tak, jak powinni, a porażka ta była dla nich wielkim ciosem.

Pomimo tego, Boniek zaznaczył, że nie ma zamiaru zwalniać trenera. Według niego, jest to jedynie jedno nieudane spotkanie i należy się skupić na dalszych krokach. Kluczowym jest teraz przygotowanie zespołu do kolejnych meczów i odbudowanie morale drużyny.

Prezydent PZPN wyraził także swoje zdanie na temat braku wsparcia kibiców podczas eliminacji. Powiedział, że zawiedliśmy ich i nie zagraliśmy tak, jak oczekiwali. Zaznaczył, że przez atmosferę panującą na stadionach, drużyna nie czuła się zmotywowana i nie miała pełnej wiary we własne umiejętności.

Na koniec, Boniek podkreślił, że jesteśmy w pełni świadomi swoich błędów i będziemy nad nimi pracować. Wierzy, że reprezentacja Polski będzie w stanie odbudować się po tej porażce i w przyszłości odniesie sukcesy na arenie międzynarodowej.

🇵🇱👊 #PolskaGola #ReprezentacjaPolski