Home Ekstraklasa Warta Poznań zwycięża Ruch Chorzów 3-2 – skrót meczu

Warta Poznań zwycięża Ruch Chorzów 3-2 – skrót meczu

Ruch Chorzów vs Warta Poznań – skrót meczu

Warta Poznań zwycięża Ruch Chorzów 3-2 po emocjonującym starciu

W meczu PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Wartą Poznań padło aż pięć bramek, które dostarczyły kibicom mnóstwo emocji. Ostatecznie to goście odnieśli zwycięstwo wynikiem 3-2, dając pokaz swojej determinacji i umiejętności.

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo dobrze i już w 17. minucie otworzyli wynik spotkania. Piłkarze Ruchu Chorzów cieszyli się z bramki zdobytej przez Kamila Adamecza, który świetnie wykorzystał sytuację podbramkową. Jednak Warta Poznań szybko odpowiedziała swoją bramką, w 28. minucie towarzystwo dla gospodarzy zrobił Erik Exposito.

Druga połowa była jeszcze bardziej pasjonująca. W 52. minucie goście objęli prowadzenie dzięki skuteczności Davida Niepsujeta, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki Ruchu Chorzów. Jednak radość Warty Poznań krótko trwała, ponieważ Ruch znalazł sposób na wyrównanie już cztery minuty później. Wynik 2-2 ustalił Szymon Sobczak, pewnie wykorzystując rzut karny.

Mecz długo był wyrównany, ale to Warta Poznań ostatecznie sięgnęła po trzy punkty. W 85. minucie zespół gości zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Tym razem to Damian Niezgoda strzelił, nie dając szans bramkarzowi Ruchu Chorzów.

Mecz obfitował w wiele akcji, podania i strzały na bramki. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, ale to Warta Poznań wykorzystała swoje okazje najlepiej. Zwycięstwo nad Ruchem Chorzów pozwoliło im utrzymać się w czołówce ligowej tabeli.

Wynik 3-2 na korzyść Warty Poznań dostarczył kibicom piłki nożnej mnóstwo emocji. Mecz pełen zwrotów akcji udowodnił, dlaczego polska Ekstraklasa jest jedną z najbardziej interesujących lig na świecie.