Home Najnowsze Walter Mazzarri utrzymuje stabilność w składzie Napoli

Walter Mazzarri utrzymuje stabilność w składzie Napoli

Walter Mazzarri nie planuje wielu zmian w Napoli

Włoski trener utrzymuje stabilność kadry

Trener SSC Napoli, Walter Mazzarri, zapowiedział, że nie zamierza dokonywać rewolucji w drużynie podczas nadchodzącego okienka transferowego. Mazzarri jest zadowolony z aktualnego składu i chce utrzymać stabilność w zespole.

Mimo że Napoli plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Serie A, Mazzarri uważa, że nie ma potrzeby dokonywania dużych zmian personalnych. Trener ma zaufanie do obecnych piłkarzy i wierzy, że mogą oni osiągnąć jeszcze więcej.

„Nasza drużyna jest już dojrzała pod względem taktycznym i technicznym. Nie widzę potrzeby wprowadzania wielu nowych twarzy. Chcemy kontynuować naszą pracę i rozwijać się z tym samym zespołem” – powiedział Mazzarri.

Włoski szkoleniowiec zdaje sobie również sprawę z ograniczeń finansowych klubu. „Nie możemy pozwolić sobie na drogie transfery. Musimy pracować z tym, co mamy i wykorzystać możliwości, jakie daje nam obecny skład” – dodał Mazzarri.

Napoli jest w świetnej formie i ma szansę na walkę o mistrzostwo Włoch. Zespół regularnie zdobywa punkty i prezentuje atrakcyjny futbol. Mazzarri nie chce zakłócać tej równowagi, dlatego nie zamierza radykalnie zmieniać składu.

W przyszłym okienku transferowym trener chce skupić się głównie na wzmocnieniu kilku pozycji, które uważa za słabsze w drużynie. Jednak nie oznacza to, że w składzie pojawią się gwiazdy światowego formatu. Mazzarri preferuje spokojne i dokładne poszukiwanie zawodników, którzy będą dobrze wpasowywać się w filozofię i styl gry Napoli.

Drużyna pod wodzą Mazzarriego odniosła wiele sukcesów i zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Trener jest przekonany, że utrzymanie stabilności w składzie pomoże osiągnąć jeszcze większe cele i sukcesy w przyszłości.

Na razie Napoli skupia się na obecnym sezonie i wysoko stawia sobie poprzeczkę. Zespół jest ambitny i zdeterminowany, by kontynuować dobrą passę. Pozostaje czekać, czy strategia Mazzarriego okaże się skuteczna i wpłynie na dalsze wyniki drużyny.