Home Najnowsze Urugwaj pokonuje Panamę 3:1 – Copa America: raport meczowy

Urugwaj pokonuje Panamę 3:1 – Copa America: raport meczowy

Urugwaj pokonał Panamę 3:1 w niedzielnym meczu grupy C Copa America. Mecz był pełen emocji, a Urugwajczycy przypieczętowali swoje zwycięstwo dopiero w końcówce spotkania.

Mecz rozpoczął się od gola strzelonego przez Maximiliano Araujo w 16. minucie. Pomimo kilku okazji, Panamczycy nie byli w stanie odpowiedzieć, a próby strzałów przez Jose Fajardo i Jose Rodriguez nie zakończyły się trafieniem do siatki. W końcówce meczu Urugwajczykom udało się zdobyć kolejne bramki za sprawą Darwina Nuneza w 85. minucie oraz Matiasa Viny w doliczonym czasie gry. Mimo honorowego gola dla Panamy strzelonego przez Michaela Amir Murillo, na zwycięstwo nie było już rady.

Najlepszy strzelec Urugwaju, Luis Suarez, nie pojawił się na boisku, ale jego drużyna poradziła sobie świetnie bez niego. Trener Marcelo Bielsa może być zadowolony z postawy swoich zawodników i być może nawet bardziej zmotywowany do dalszej walki.

Po zwycięstwie nad Panamą Urugwaj zmierzy się z Boliwią, a Panama stanie do walki ze Stanami Zjednoczonymi. Obie drużyny będą dążyć do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w kolejnych spotkaniach turnieju.

Zwycięstwo Urugwaju nad Panamą pokazuje, że nawet bez swojej największej gwiazdy, są w stanie dominować na boisku i zdobywać bramki. Kibice z niecierpliwością oczekują kolejnych meczów, aby zobaczyć, czy Urugwaj utrzyma dobrą formę i zbliży się do zdobycia tytułu mistrza kontynentu.