Home Bundesliga Trzech klubów zainteresowanych pozyskaniem obrońcy Łośc z Lille

Trzech klubów zainteresowanych pozyskaniem obrońcy Łośc z Lille

Trzech klubów zainteresowanych pozyskaniem obrońcy Łośc z Lille

Trzy kluby chcą pozyskać obrońcę Łośc z Lille

Trzech klubów zainteresowanych jest pozyskaniem utalentowanego obrońcy José Fonte z francuskiego Lille OSC. Fonte w ostatnich miesiącach zaprezentował się znakomicie, co nie umknęło uwadze innych europejskich drużyn.

Jak podaje portal „Piłkarski Świat”, na Polaka polują m.in. angielskie zespoły Everton FC i Wolverhampton Wanderers, a także niemiecki zespół VfL Wolfsburg.

27-letni obrońca ma wiele atutów, które przyciągają uwagę klubów z zagranicy. Jest świetnym czytaczem gry, posiada doskonałe umiejętności defensywne oraz znakomitą technikę. Dodatkowo, wykazuje się ogromnym liderstwem na boisku, co jest niezwykle cenne dla każdej drużyny.

Fonte dołączył do Lille w 2019 roku i od tego czasu zdołał zdobyć sympatię kibiców swoją konsekwentną i solidną grą. W ostatnim sezonie jego występy przyniosły klubowi wysokie miejsce w tabeli Ligue 1 oraz awans do Ligi Europy.

Jednym z głównych czynników przyciągających kluby jest też fakt, że Łośc rozważało sprzedaż Fonte za odpowiednią cenę. Klub potrzebuje środków finansowych na wzmocnienie innych obszarów drużyny i transfer defensora mógłby to umożliwić.

Wielu ekspertów uważa, że obrońca ma ogromny potencjał i jest gotowy do gry w silniejszych ligach europejskich. Niepewne jest jednak, który z klubów ostatecznie wygra wyścig o jego podpis.

Wszystkie zainteresowane strony prowadzą obecnie negocjacje w celu ustalenia ostatecznej kwoty transferu. Wszystko wskazuje jednak na to, że miesiące rozpoczęły się dla Łośca oraz Fonte na dobre.