Home Ekstraklasa Trudna decyzja trenera – Zbigniew Piąsecki odchodzi z Rakowa Częstochowa

Trudna decyzja trenera – Zbigniew Piąsecki odchodzi z Rakowa Częstochowa

Trudna decyzja trenera – Zbigniew Piąsecki odchodzi z Rakowa Częstochowa

Trudna decyzja trenera – Zbigniew Piąsecki odchodzi z Rakowa CzęstochowaTrener przyznał, że nie będzie na mnie stawiał – Piąsecki o odejściu z Rakowa

Wczoraj doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji w klubie Raków Częstochowa, gdy trener Zbigniew Piąsecki ogłosił swoje odejście z drużyny. Decyzja ta wywołała ogromne zdziwienie wśród kibiców i ekspertów, ponieważ Piąsecki odwdzięczył się klubowi awansem do Ekstraklasy i stabilnym miejscem w górnej części tabeli. W wywiadzie udzielonym portalowi „Piłkarski świat”, Piąsecki wyjawił prawdziwe powody, które skłoniły go do podjęcia tej trudnej decyzji.

Jak się okazało, głównym powodem odejścia trenera był brak zaufania ze strony zarządu klubu. Piąsecki przyznał, że w trakcie ostatnich negocjacji z władzami Rakowa Częstochowa o przedłużeniu kontraktu, nie doszło do porozumienia w sprawie budowy zespołu na kolejny sezon. Trener od początku widział potrzebę wzmocnienia drużyny, jednak zarząd klubu nie podzielał jego zdania i nie zapewnił mu odpowiednich środków finansowych na transfery.

„Nie widziałem sensu kontynuowania pracy w klubie, który nie daje mi pełnego wsparcia w osiągnięciu naszych celów” – powiedział Piąsecki. „To ogromne rozczarowanie dla mnie, gdy trener przyznaje, że nie zamierza stawiać na mnie i nie wierzy w moje umiejętności” – dodał z żalem.

Decyzja trenera nie tylko zaskoczyła kibiców, ale także zawodników drużyny. Wielu z nich wyraziło swoje rozczarowanie i ubolewanie z powodu odejścia Piąseckiego. „To był wspaniały trener, który włożył ogrom pracy w rozwój naszego zespołu. Żałujemy, że go straciliśmy” – powiedział jeden z piłkarzy.

Następne kroki Piąseckiego są jeszcze nieznane. Trener nie ujawnił jeszcze, czy otrzymał jakieś propozycje pracy w innych klubach. Jedno jest pewne – jego kompetencje i doświadczenie są niepodważalne, co na pewno przyciągnie uwagę innych zespołów.

Odejście Zbigniewa Piąseckiego to niewątpliwie duży cios dla Rakowa Częstochowa. Klub musi teraz znaleźć godnego zastępcę, który będzie potrafił kontynuować pracę trenera i prowadzić drużynę do kolejnych sukcesów. Czy uda się to władzom klubu? Czas pokaże.