Home EURO 2024 SZYMON MARCINIAK KANDYDATEM NA SĘDZIEGO FINAŁU EURO 2024

SZYMON MARCINIAK KANDYDATEM NA SĘDZIEGO FINAŁU EURO 2024

SZYMON MARCINIAK KANDYDATEM NA SĘDZIEGO FINAŁU EURO 2024

Szymon Marciniak kandydatem na sędziego finału Euro 2024

_Adrian Jędrzejczyk, 9 lipca 2024, 12:11_

![Zdjęcie Szymona Marciniaka](https://i0.wp.com/blog.etoto.pl/wp-content/uploads/2024/07/20240629_xPF_PA112.jpg?fit=1024%2C683&ssl=1)

Szymon Marciniak, znany polski sędzia piłkarski, jest jednym z faworytów do prowadzenia finału Mistrzostw Europy 2024. Wytypowanie go na arbitra głównego tego prestiżowego meczu będzie ogromnym wyróżnieniem, tym bardziej, że główny rywal Marciniaka, wraz ze swoimi pomocnikami, wrócił już do Włoch.

Wybór UEFA

UEFA staje przed trudnym zadaniem wyboru obsady sędziowskiej dla finałowego meczu Euro 2024. Jak wynika z doniesień, Marciniak jest jednym z głównych pretendentów do tej roli. Jednym z jego rywali jest Daniele Orsato, lecz decyzja może być zależna od osobistych preferencji prezydenta UEFA, Aleksandara Ceferina. Nie jest tajemnicą, że Ceferin był niezadowolony z pracy Orsato podczas meczu Słowenii z Portugalią.

Dynamika wewnętrznych dyskusji UEFA

Obecnie toczą się intensywne rozmowy w UEFA na temat tego, który z sędziów ostatecznie zostanie wyznaczony do prowadzenia finału. Marciniak ma w swoim dorobku prowadzenie meczów na najwyższym poziomie, w tym finałów mistrzostw świata, Ligi Mistrzów, Klubowych Mistrzostw Świata oraz Superpucharu Europy. 👏 To doświadczenie z pewnością przemawia na jego korzyść.

Ostateczna decyzja UEFA

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, Marciniak ma duże szanse na zaszczyt sędziowania najważniejszego meczu turnieju. Niemniej jednak w środowisku piłkarskim wszystko może się jeszcze zmienić. Trzymamy kciuki za Marciniaka i czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie UEFA. Bez względu na wynik decyzji, osiągnięcia Marciniaka na mistrzostwach Europy będą powodem do dumy. 🏆

Będziemy na bieżąco informować o wszelkich nowościach związanych z obsadą sędziowską finału Euro 2024.