Śląsk Wrocław – Piast Gliwice kursy, typy, zapowiedź (23.09.2023)

W ubiegłym sezonie Śląsk Wrocław do ostatniej kolejki musiał bronić się przed spadkiem. Tymczasem po ośmiu kolejkach obecnego sezonu drużyna z Wrocławia znajduje się na czele tabeli. Teraz ich rywalem będzie Piast Gliwice, którego największym problemem jest skuteczność. To bez wątpienia jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów dziewiątej kolejki.

Zapowiedź meczu Śląsk – Piast

Piast znaczy remis. Na osiem rozegranych spotkań Piast remisował aż sześciokrotnie (w tym cztery ostatnie mecze). Drużyna z Gliwic może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników spodziewanych goli w lidze, a finalnie zdobyła ich ledwie sześć. To skuteczność jest największą bolączką Piasta, który ma papiery ku temu, aby walczyć o pierwszą czwórkę Ekstraklasy. Śląsk z kolei spisuje się nadspodziewanie dobrze i po ośmiu kolejkach lideruje w tabeli. Drużyna z Wrocławia wygrała wszystkie pięć ostatnich spotkań, w tym z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Już teraz Śląsk ma na koncie 16 punktów – prawie połowę tego, co zdobył przez cały poprzedni sezon.

Typy i kursy bukmacherskie na mecz Śląsk – Piast

W tym meczu naprawdę trudno jest wskazać wyraźnego faworyta. Atutem Śląska jest przede wszystkim Erik Exposito, który zdobył 8 z 16 strzelonych goli w tym sezonie. To więcej, niż cała drużyna Piasta, która ma tych goli zaledwie 6. Piast tworzy mnóstwo sytuacji, ale nie umie ich wykorzystać. Jeśli jednak odrobinę poprawi skuteczność, wówczas będzie w stanie wygrywać z większością zespołów w stawce. Być może przełamanie nadejdzie właśnie w meczu we Wrocławiu?

Taki scenariusz obstawiają bukmacherzy. Ich zdaniem faworytem jest właśnie Piast (kurs 2.35). To spore zaskoczenie biorąc pod uwagę, że Śląsk jest liderem w tabeli i gra u siebie. Jednak czy wrocławski zespół da radę utrzymać taką formę na dłużej? Wygraną Śląska można obstawić po kursie 3.20 – podobne kursy są na remis. W tym meczu stawiamy na over bramkowy.

Nasz typ: powyżej 2,5 bramki (2.50) LV BET