Home Najnowsze Serhou Guirassy – utalentowany napastnik gotowy na Premier League

Serhou Guirassy – utalentowany napastnik gotowy na Premier League

Serhou Guirassy – łakomym kąskiem dla angielskich klubów

O talentach Serhou Guirassy’ego głośno w Anglii

Nie od dziś wiadomo, że angielskie kluby zawsze poszukują utalentowanych piłkarzy z potencjałem na przyszłość. Ostatnio na ich radarze znalazł się Serhou Guirassy, napastnik z Francji. Młody Francuz przeżywa obecnie swoisty rozkwit kariery, co nie umknęło uwadze skautów z Premier League.

Werder Brema – pierwszy etap w Niemczech

Guirassy rozpoczął swoją przygodę z futbolem w młodzieżowych drużynach francuskiego klubu Stade Lavallois. W wieku 15 lat, został jednak zauważony przez niemiecki Werder Brema i przeniósł się do Niemiec. Tam rozwijał swoje umiejętności i imponował trenerom swoimi występami.

W sezonie 2016/2017 Guirassy został wypożyczony do 1. FC Koln, gdzie zadebiutował w niemieckiej Bundeslidze. Młodszy od niego o 6 lat Timo Horn, bramkarz FC Koln, był pod wrażeniem talentu Guirassy’ego i określił go mianem „niesamowitego zawodnika”. Francuz zdobył dla swojego zespołu 5 bramek w 14 meczach.

Angielskie talenty

Po udanym sezonie w Niemczech, Serhou Guirassy przyciągnął uwagę angielskich klubów. 21-latek stał się łakomym kąskiem dla zespołów Premier League, które zaczęły rokować o jego transfer.

Niezwykle wszechstronny napastnik posiada imponującą siłę fizyczną i doskonałą technikę, co czyni go groźnym zawodnikiem w polu karnym. Jego umiejętności nie są jednak ograniczone tylko do strzelania bramek, potrafi także skutecznie asystować swoim partnerom z drużyny.

Już teraz media spekulują, która drużyna będzie miała przyjemność zatrudnić Guirassy’ego i w jaki sposób zostanie wykorzystany w angielskim futbolu. Niezależnie od przyszłego klubu, jedno jest pewne – Serhou Guirassy to młody talent, który ma szansę na wielką karierę w Premier League.

Czas zakończyć era marzeń młodego Francuza i sprawić, by stały się one rzeczywistością. Obecnie piłkarz jest w centrum zainteresowania mediów i kibiców, którzy z niecierpliwością czekają na rozwój wydarzeń. Czy Guirassy pokaże swoje umiejętności na angielskich boiskach? Przekonamy się już niedługo.

Smocze obszary Premier League mogą wkrótce stać się nowym domem dla Serhou Guirassy’ego.