SC Freiburg chce wypożyczyć Jesse Lingarda z Manchesteru United

SC Freiburg nalega na wypożyczenie pomocnika Manchesteru United

SC Freiburg, niemiecki klub piłkarski grający w Bundeslidze, wyraził zainteresowanie wypożyczeniem pomocnika Manchesteru United, Jesse’ego Lingarda. Według informacji przekazanych przez źródła klubu, Freiburg uważa Lingarda za doskonałe wzmocnienie swojej drużyny przed zbliżającym się sezonem.

Jesse Lingard, 28-letni Anglik, jest obecnie częścią składu Manchesteru United, jednak nie odgrywa tam głównej roli. W ostatnim sezonie rozegrał tylko dziewięć spotkań ligowych, większość z nich wchodząc z ławki rezerwowych. Jego umowa z Manchesterem United obowiązuje jeszcze przez jeden sezon, jednak wiele wskazuje na to, że może zostać wypożyczony.

SC Freiburg jest przekonany, że Lingard może wnieść wiele do drużyny i pomóc jej w osiągnięciu sukcesu w kolejnym sezonie. Klub szuka kreatywnego pomocnika, który będzie w stanie dostarczać piłkarzom atutów i skutecznie wspierać ich w ofensywie. Lingard ma na koncie udane występy w barwach reprezentacji Anglii, co dodatkowo przekonuje klub z Freiburga o jego wartości.

Przez ostatnie lata SC Freiburg osiągał sukcesy na arenie krajowej, plasując się w czołowej części tabeli Bundesligi. Klub prowadzi aktywną politykę transferową, szukając utalentowanych zawodników na rynku zagranicznym. Lingard, z pewnością, jest jednym z takich piłkarzy, który może przyczynić się do rozwoju klubu i osiągnięcia jeszcze większych sukcesów.

Negocjacje między Manchesterem United a SC Freiburg są już w toku, a obie strony wyrażają nadzieję na pomyślne zakończenie transakcji. Lingard również pozytywnie odnosi się do możliwości wypożyczenia i chętnie dołączyłby do niemieckiego klubu.

Warto dodać, że Lingard jest głęboko ugruntowany w kulturze Anglii i opuściłby ojczyznę tylko wtedy, gdyby widział w tym korzyści dla swojej kariery. Jego potencjalne wypożyczenie do Freiburga może dać mu szansę na regularne występy i dalszy rozwój jako piłkarza.

SC Freiburg jest optymistycznie nastawiony i wierzy, że transfer Lingarda do klubu może być korzystny dla obu stron. Przyszłość Anglika wciąż nie jest pewna, ale jeśli negocjacje przebiegną pomyślnie, możemy spodziewać się, że Lingard zasili szeregi Freiburga na nadchodzący sezon.

Przeczytaj również:  Czy Kevin De Bruyne zagra w hitowym meczu pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem?

Mamy nadzieję, że wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat potencjalnego transferu Jesse’ego Lingarda do SC Freiburg.