Rodzaje zakładów bukmacherskich – poznaj najważniejsze z nich!

Pasjadosportu.pl » Rodzaje zakładów bukmacherskich – poznaj najważniejsze z nich!

Nie da się ukryć, że rynek bukmacherski przeżywa obecnie wielki boom. Z raportu Ministerstwa Finansów z sierpnia 2019r. wynika, że liczba aktywnych graczy wzrosła o 112% w porównaniu do roku poprzedniego.

Jeśli i Ty rozważasz dołączenie do tego grona powinieneś poznać rodzaje zakładów bukmacherskich. W ofercie większości legalnych polskich bukmacherów znajdziesz ich nawet kilkadziesiąt. W naszej opinii najlepiej przyjrzeć się handicapom i wynikom halftime/full time (do przerwy/na koniec spotkania). Przedstawione przez nas wyliczenia dla wygranych nie uwzględniają podatku bukmacherskiego.

Podstawowe typy zakładów bukmacherskich

Obecnie możemy się spotkać z kilkunastoma, a niekiedy nawet kilkudziesięcioma rodzajami zakładów bukmacherskich. Wśród tych podstawowych wyróżniamy np. zakład na zwycięzcę, na liczbę goli czy ilość kartek. Dodatkowo w ofercie operatorów możemy spotkać zakłady specjalne. Poniżej przybliżyliśmy dla was te najpopularniejsze.

Top 5 najpopularniejszych rynków od SuperBet

 • 1×2 mecz 56%
 • Liczba goli, setów, punktów – 17%
 • Handiacp – 5%
 • BTTS – Obie drużyny strzelą gola – 3%
 • Zwycięzca – 1,5%

Top 5 najpopularniejszych rynków ogółem:

 • Wynik meczu trzydrogowy 1×2
 • Liczba goli
 • BTTS – Obie drużyny strzelą gola
 • Wynik meczu dwudrogowy – 12
 • Zakład łączony 1×2/liczba goli

Zwycięstwo drużyny – 1X2

Opisu najpopularniejszych zakładów nie sposób zacząć od czegoś innego. Zakład na zwycięstwo drużyny jest obecnie jednym z najpopularniejszych zakładów bukmacherskich. Według szacunków stanowi on ok. 80% wszystkich zakładów. Jego założeniem jest wytypowanie zwycięzcy lub wskazanie remisu podczas spotkania. Niekiedy bukmacherzy zastępują typowy „X” oznaczeniem „0”.

 • 1 – zwycięstwo drużyny gospodarzy,
 • X/0 – remis,
 • 2 – zwycięstwo drużyny gości.

Zwykle jednak bukmacherzy ograniczają się do podania nazwy drużyny i kursu na wynik. Wobec tego najczęściej zobaczymy zapis jak poniżej:

Polska Remis Holandia
4.0 3.75 1.92

W przypadku zakładów na zwycięzcę wartość kursów zależy od wielu czynników, jak miejsce drużyny w tabeli rozgrywek, aktualnej formy, historii bezpośrednich pojedynków, a nawet tego, czy wybrana drużyna występuje jako gość, czy jako gospodarz. Warto tutaj zaznaczyć, że kursy na gospodarzy są zwykle niższe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kontuzji kluczowego zawodnika/zawodników danego zespołu.

Podwójna szansa

Polscy bukmacherzy często decydują się na dołączenie do zakładu na zwycięstwo opcji podwójnej szansy, która potocznie nazywana jest zakładem z podpórką. W tego typu zakładzie mamy możliwość wytypowania dwóch rezultatów, które znacznie zwiększą naszą szansę na wygranie. Przedstawimy założenia zakładu z podpórką na przykładzie meczu Polski z Holandią:

 • 1X – kupon wygrywa gdy wygra Polska albo padnie remis,
 • 2X – kupon wygra gdy wygra Holandia albo padnie remis,
 • 12 – kupon wygra gdy wygra Polska albo Holandia.

Musimy liczyć się z tym, że zakłady z podpórką mają znacznie niższe kursy niż tradycyjne zakłady na zwycięzcę. Jednak taka jest cena za zminimalizowanie ryzyka przegranej.

Liczba goli

Bukmacherzy oferują w tym typie zakładów szereg kombinacji typowania liczby bramek czy punktów. Możemy spotkać m.in. zakłady under/over (poniżej/powyżej), z przedziałem bramek lub przedziałami czasowymi, w których zostaną zdobyte punkty. Spójrzmy jak wyglądają one z bliska:

Under/Over

Typowy zakład dwudrogowy, który dla wielu osób jest lepiej znany jako zakład powyżej/poniżej. Jego założeniem jest wytypowanie ile goli padnie podczas spotkania. Bukmacher wyznacza w tym celu „linię”, z kolei gracz typuje, czy jego zdaniem w spotkaniu padnie więcej czy mniej bramek. Przedstawimy to na przykładzie:

Bukmacher określa linię na poziomie 1.5. Jeśli gracz wytypuje poniżej 1.5 i mecz zakończy się z niższą liczbą bramek, tj. spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem albo podczas spotkania padnie tylko jedna bramka, wówczas gracz zgarnia wygraną. Gdyby kurs na taki zakład wynosił 6,9 (a jest to bardzo prawdopodobne), a gracz postawiłby 100 zł, wówczas wygrywa 690 zł (czysty zysk na poziomie 590 zł + 100 zł postawione przez gracza, pomniejszone o podatek).

Jeśli jednak gracz postawiłby tą samą kwotę 100 zł na wynik over 1.5 bramki, a wynik spotkania zakończyłby się łączną liczbą bramek wyższą niż 1.5 (np. 1-1. 0-2. 2-0, 1-2 itp.), wówczas gracz może liczyć na maksymalną wygraną na poziomie 110 zł (w tym zysk na poziomie 10 zł + 100 zł, które postawił, pomniejszone o podatek).

Warto tutaj zaznaczyć, że zakłady w formule poniżej/powyżej można typować także na wybraną drużynę i połowy meczów.

Przedział

Jest to kolejny ciekawy rynek w kategorii liczby goli. W tym zakładzie zadaniem gracza jest wytypowanie liczby goli, które padną podczas spotkania. Dla przykładu, gracze mogą typować w przedziałach 0-1, 1-2, 2-3 albo 3-4. Poniżej wskażemy, jak tego typu zakłady prezentują się w ofertach bukmacherów:

Sposób rozliczania spotkań przedstawimy na przykładzie meczu Ligi Narodów, w którym spotkały się Polska i Holandia. Załóżmy, że typujemy, że podczas spotkania padnie liczba goli znajdująca się w przedziale 2-3. Taki wynik okaże się dla nas wygrany, jeśli spotkanie zakończy się wynikami 1:1, 1:2, 0:2, 2:0, 2:1, 3:0 lub 0:3. Kursy na zakłady dla przedziałów są zazwyczaj znacznie wyższe niż zakłady under/over jednak są przy tym również trudniejsze do wytypowania.

Czytaj również:  John Gwynne: Były komentator Sky Sports umiera w wieku 77 lat | Darts News | Sky Sports

Dokładna liczba bramek (dla drużyny lub na mecz)

Gracze, który uwielbiają ryzyko i wiążące się z nim emocje mogą zdecydować się również na zakłady dotyczące dokładnej liczby bramek. W tych zakładach nie możemy liczyć na żadną granicę błędu, jednak naprawdę wysokie kursy sprawiają, że jest to naprawdę atrakcyjny rynek. W tym zakładzie gracz ma za zadanie wskazać dokładną liczbę goli, która padnie na spotkaniu. Dla przykładu, jeśli gracz wytypuje, że padnie 1 bramka, wówczas wygra wyłącznie w przypadku wystąpienia wyniku 1:0 lub 0:1. Jeśli jednak wytypuje, że padną 3 gole, wówczas liczba konfiguracji zwiększa się i wygraną dadzą nam rezultaty 1:2, 2:1, 0:3 czy 3:0. Analogicznie będą wyglądały rezultaty w przypadku wytypowania 4 goli, wówczas wygraną zapewnią nam wyniki 1:3, 3:1, 2:2, 0:4, i 4:0. Warto przy tym podkreślić, że tego typu zakłady często są ograniczane do goli strzelonych przez jedną drużynę.

Przedział czasowy

Ta forma zakładów jest dedykowana głównie zakładom na żywo, jednak niektórzy bukmacherzy decydują się na wprowadzenie jej również w zakładach przedmeczowych. Wówczas musimy się jednak liczyć z wyraźnym ograniczeniem oferty do zakładu na pierwszą bramkę. Zadaniem gracza jest wskazanie, w  której minucie spotkania padnie pierwszy gol. Zwykle przedziały czasowe są podzielone na kwadranse (1-15 minuta, 16-30, 31-45, 46-60,61-75 i 76-90). Jeśli lubisz zagłębiać się w statystyki i wiesz w jakich okresach czasowych zwykle padają bramki lub kiedy drużyny nastawiają się na ofensywę wówczas możesz liczyć na to, że zakład ten będzie naprawdę opłacalny.

Strzelec bramki

Ten typ zakładów również jest dość popularny, jednak w przeciwieństwie do pozostałych, jest on ściśle powiązany z indywidualnymi osiągnięciami danych zawodników. Nie musimy chyba podkreślać, że największe szanse na zwycięstwo będziemy mieć typując napastników i piłkarzy, którzy wykonują określone, stałe fragmenty gry, jak np. rzuty karne. Jednak jak to zwykle bywa z zakładami bukmacherskimi, kursy będą znacznie wyższe, jeśli zdecydujemy się wytypować na strzelców bramek zawodników typowo defensywnych, jak np.. Sergio Ramos. Jeśli jednak postawisz na topowych napastników danej drużyny, jak np. na Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego, wówczas musisz się liczyć z niskim kursem, choć szanse na wygraną będą z pewnością większe. Typując snajpera pamiętaj, że znacznie lepiej jest wytypować, że strzelą 2 lub więcej bramek.

Top 5 najpopularniejszych rynków na piłkę nożną:

 • 1X2
 • Liczba goli
 • BTTS – obie drużyny strzelą
 • Zakład łączony – 1X2/liczba goli
 • Wynik 1. Połowy

BTTS – obie drużyny strzelą

BTTS – both teams to scoer (z ang. obie drużyny strzelą) jest bez wątpienia jednym z popularniejszych zakładów wśród  klientów zakładów bukmacherskich. Te zakłady najczęściej wybierane są w przypadku meczów piłki nożnej. Gracz ma za zadanie wytypować, czy podczas danego spotkania obydwie drużyny strzelą gola czy przynajmniej jednej z drużyn się to nie uda. Zazwyczaj tego typu zakłady są ograniczone do regulaminowego czasu, jednak niektórzy bukmacherzy decydują się na zaliczenie do nich również dogrywki, w przypadku gdy mecz odbywa się w formule turniejowej.

Dla zakładów BTTS gracze mają tylko dwie opcje TAK lub NIE, a same szanse na ich wystąpienie, jak widać po kursach są często mocno wyrównane.

1.Połowa/spotkanie

Ten rodzaj zakładów jest dość nietypowy, ponieważ gracz ma za zadanie wytypować wynik jakim zakończy się pierwsza połowa oraz całe spotkanie. Jest to zakład obarczony dużym ryzykiem, jednak sama nagroda może się okazać bardzo opłacalna.

Dla lepszego wyjaśnienia zakładu posłużymy się przykładem:

W pierwszym przykładzie typujemy 1/1 czyli wygraną Realu do połowy i na zakończenie spotkania. Tym samym, aby zakład na Real „wszedł” drużyna musi na zakończenie pierwszej połowy prowadzić wynikiem co najmniej 1-0 i dodatkowo w drugiej połowie również musi zdobyć co najmniej jedną bramkę. Jeśli jednak postanowimy typować Real 1/0, wówczas drużyna musi prowadzić na zakończenie pierwszej połowy, jednak wynik końcowy musi się już zakończyć remisem.

Same kursy na tego typu zakłady potrafią być naprawdę wysokie. Dla naszego przykładu mogą osiągać nawet wartość na poziomie 40, co daje 3900 zł czystego zysku dla postawienia zakładu za 100 zł, minus podatek.

Handicap

Ten typ zakładów szczególnie upodobali sobie profesjonalni typerzy. Obecnie możemy wyróżnić dwa typy handicapów – europejskie i azjatyckie, które naprawdę mocno różnią się między sobą.

Handicap europejski

W tym handicapie zakładamy, że jedna drużyna już od początku spotkania będzie miała przewagę bramkową. Poniżej przedstawimy na przykładzie jak to się kształtuje w przypadku 1 lub 2 bramek dla jednej z drużyn:

 • Polska – Holandia handicap 0:1

w powyższym przykładzie Holandia rozpoczyna spotkanie z przewaga jednej bramki. Jeżeli gracz zdecyduje się obstawić remis (0) przy kursie na poziomie 5,70 wówczas spotkanie musiałoby się zakończyć wygraną Polski i co ważne, z przewaga dokładnie jednej bramki (np. 1:0, 2:1 itp.). Jest to o tyle istotne, że od całościowego wyniku spotkania zostanie odjęta jedna bramka z handicapu dla Polaków.

Czytaj również:  Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, Pałac Buckingham ogłosił | | Sky Sports

Jeśli gracz zdecyduje się obstawić wygraną Polaków (1) przy kursie 9,30 to aby wygrał zakład Polacy musieliby wygrać różnicą minimum dwóch bramek.

Jeśli jednak gracz zdecyduje się obstawić  remis albo wygraną Holandii (02) przy kursie 1.05, wówczas wygra przy wyniku końcowym 1:0 dla Polski, remisem lub zwycięstwem Holandii.

 • Polska – Holandia handicap 1:0

W drugim wariancie to Polska zaczyna mając przewagę jednej bramki. Jeśli więc gracz zdecyduje się obstawić na remis (0) z kursem 5.70 to wygra, gdy mecz zakończy się zwycięstwem holendrów, przewagą jednej bramki.

Typując wynik 10 wygra gdy mecz zakończy się zwycięstwem Polaków, remisem albo wygraną Holandii przy różnicy jednej bramki.

Ostatnią konfiguracją jest wytypowanie zwycięstwa Holandii (2) przy kursie 6.1, dla której aby kupon wygrał Holendrzy muszą wygrać różnicą minimum dwóch bramek.

Handicap azjatycki

Handicapy azjatyckie dają nam znacznie więcej konfiguracji, a ich głównym założeniem również jest określenie, wyniku z wyrównaniem szans na wygraną obu drużyn. W przypadku handicapów azjatyckich nie możemy jedynie wytypować remisu.

 • Handicap 0:0 (draw no bet) – w tym zestawieniu nie przypisujemy do kont drużyn żadnych dodatkowych bramek. Jeżeli mecz zakończy się remisem, wówczas otrzymujemy zwrot całej wpłaconej stawki. Jeśli wytypujemy źle, to oczywiście przegrywamy.
 • Handicap -/+ 1,5, 2,5: w tej formule już na starcie meczu jedna z drużyn otrzymuje bramkę, a druga ją traci (zwykle jest to faworyt). Jeżeli w Twojej ocenie i tak zwycięży faworyt, któremu odjęto bramki (1X) i zdecydujesz się postawić zakład, wówczas w przypadku wygranej przewagą minimum 2 bramek Twój kupon zostanie rozliczony na korzyść. Jeśli jednak zespół na który postawiłeś wygra wyłącznie jednym golem, padnie remis lub przegra, wówczas Twój zakład będzie przegrany.
 • Handicap -/+0,25, 0,75, 1,25: są to tzw. ćwiartki, czyli handicapy, w których możemy wygrać lub oczywiście przegrać część z postawionej stawki. Dla przykładu, jeśli zdecydujemy się wytypować zakład na -0,75 to pełną pulę wygramy w sytuacji, gdy nasz zespół wygra z przewagą min. dwóch bramek. Z kolei jeśli wygra wyłącznie jedną bramką, wówczas możemy zgarnąć połowę stawki. Z kolei każdy inny wynik, tj. remis lub przegrana będą skutkowały przegraniem zakładu.

Mamy naprawdę sporo handicapów azjatyckich jednak musimy pamiętać, że choć są one naprawdę ciekawe, to w dalszym ciągu nie są dostępne w ofercie wszystkich legalnych polskich bukmacherów.

Dokładny wynik

Jest to zdecydowanie jeden z trudniejszych rynków do wytypowania, który oczywiście jak to w zakładach bywa daje nam szansę na zgarnięcie naprawdę zawrotnych wygranych. Zakłady na dokładny wynik najczęściej możemy spotkać w przypadku meczów piłki nożnej, jednak równie dużą popularnością cieszą się w przypadku meczów siatkówki czy tenisa. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie możliwe wyniki są stosunkowo mocno ograniczone. Wyjątkiem tutaj jest oczywiście piłka nożna, w której najczęściej spotykamy się z wynikami 1:0, 1:1 czy 2:1, jednak zdarzają się sytuacje, że mogą wystąpić również tzw. wyniki „hokejowe” jak 3:3, 4:2 czy 5:3.

Rzuty rożne i kartki

Kolejną kategorią zakładów są zakłady na rzuty rożne i kartki. Musimy przy tym pamiętać, że nie jest trudno manipulować rezultatami w tych kategoriach dlatego wyniki mogą, choć oczywiście nie muszą, być ustawione. Właśnie dlatego w przypadku meczów towarzyskich czy rozgrywek w ramach niższych lig tego typu zakłady nie są dostępne.

Oczywiście sprawny typer będzie w stanie grać tak, by wyciągnąć spory zysk. Szczególnie dlatego, że ta forma zakładów jest najczęściej dostępna w formie dwudrogowej, zwykle w formule under/over. Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej graczy online decyduje się na właśnie te zakłady.

Warto tutaj podkreślić, że o ile w przypadku zakładów na rzuty rożne raczej nie ma problemu z ich rozliczeniem, tak w przypadku kartek może to już stanowić większy problem. Dla przykładu w STS 2 żółte wręczone jednemu zawodnikowi są liczone jako 3 kartki, a z kolei bezpośrednia czerwona karta jest już liczona jako 2 żółte.

Solo czy kombi?

Te rodzaje zakładów dotyczą zdarzeń stawianych na kuponie. W przypadku Solo (singla, prostego) mamy do czynienia z pojedynczym zakładem – postawionym na jedno zdarzenie. Z kolei kupon kombi, często nazywany również AKO i zakładem akumulowanym, posiada na jednym kuponie dwa lub więcej zdarzeń. Żeby wygrać kuponem AKO wszystkie zdarzenia na kuponie muszą zostać rozstrzygnięte jako nieprzegrane. Z kolei wygrana z takiego kuponu liczona jest jako iloczyn stawki i wszystkich kursów dla danego kuponu.

Nowi gracze często zastanawiają się, jakie zakłady lepiej typować, single czy kombi? W naszej ocenie nowicjusze powinni skupić się  na singlach. W przypadku przegranej tracimy tylko jedno zdarzenie. Co więcej, większość systemów bukmacherskich opiera się właśnie o zakłady pojedyncze. Jednak nie sposób nie wspomnieć o tym, że wygrane na kuponach pojedynczych są wyraźnie niższe niż w przypadku kuponów ako. Zakłady kombinowane najlepiej obstawiać wówczas, gdy posiadamy naprawdę dużą wiedzę na temat spotykających się drużyn, a statystyki mamy w małym palcu. Choć nie dadzą nam one gwarancji wygranej, to z pewnością okażą się przydatne podczas typowania. Tym samym zakłady kombi polecamy osobom, które już się zaznajomiły z zasadami typowania, szczególnie gdy decydujecie się na valuebety.

Czytaj również:  Forbet aplikacja mobilna

Zakłady systemowe

Dla osób, którym nie odpowiadają zakłady solo i kombinacyjne pozostaje coś specjalnego, czyli zakłady systemowe. Ten typ zakładów umożliwia graczom popełnienie błędu podczas typowania kuponu. Dla przykładu możemy postawić zakład na 3 z 4. Jeśli w naszym kuponie okaże się, że jedno ze zdarzeń okazuje się nietrafione, wówczas możemy liczyć na zwrot części środków. Jednak kwota jaką wygramy będzie wyliczana na podstawie stawki pomnożonej przez sumę kursów, nie zaś jak w standardowych zakładach jako iloczyn. Tym samym również i wygrane będą znacznie niższe. Jednak w większości przypadków możemy liczyć na to, że zwróci nam się typowana przez nas stawka. Możemy się również zdecydować na postawienie zakładu z większą liczbą potknięć, jednak wówczas wygrana w większości przypadków pozwoli wyłącznie na zwrot postawionych środków.

Zakłady specjalne

Warto pamiętać, że nie samymi meczami człowiek żyje. Właśnie dlatego powstały zakłady specjalne. Czym się one charakteryzują? Gracze mogą obstawiać nietypowe wydarzenia ze świata sportu, ale również polityki i kultury.

Dla przykładu, w Fortunie mogliśmy w ramach zakładów specjalnych typować zakłady na wybory prezydenckie na Słowacji (w 2019r) oraz w USA (w 2020r.). Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, obok tych typowo prawdopodobnych nazwisk znajdziemy również takie kwiatki jak Kanye West i George Clooney. Dodatkowo możemy postawić kupon na zakłady typ: „Co wydarzy się w 2022 roku?” czy „Która firma jako pierwsza wyśle człowieka na Marsa do 31.12.2024?”. Z kolei w przypadku STS najciekawszym zakładem specjalnym jest zakład „Czy centralny Port Lotniczy powstanie do końca 2027r?”.

Nie sposób nie zauważyć, że zakłady specjalne należą do tych najzabawniejszych. Jednak nie znaczy to, że nie powinniśmy traktować ich na poważnie. Niektóre zakłady specjalne wymagają naprawdę dogłębnej analizy, podobnej do tej, którą musimy przeprowadzić w przypadku zakładów standardowych. Wracając do wyborów prezydenckich w USA warto zaznaczyć, że choć na liście, poniekąd w ramach żartu, znalazły się nazwiska gwiazd i celebrytów, to na listach były również nazwiska znanych biznesmenów, polityków i ekonomistów, którzy byli naprawdę blisko fotela prezydenckiego.

Z kolei w przypadku wydarzeń bardziej abstrakcyjnych możemy liczyć na naprawdę wysokie kursy. Co ciekawe, choć jest to dla wielu z pewnością abstrakcyjne, to nie możemy ukryć, że niektórym udaje się wygrać i to naprawdę wysokie stawki.

U którego bukmachera znajdziemy najwięcej zakładów?

Oferty większości legalnych polskich bukmacherów istotnie różnią się między sobą, szczególnie pod kątem liczby dostępnych do obstawiania zakładów. Poniżej zestawiliśmy dla was listę tych, którzy mają najbardziej imponującą ofertę.

Fortuna

Jest to zdecydowanie najdłużej działający i najbardziej znany operator zakładów w Polsce, który dodatkowo oferuje największy wybór zakładów. Gracze mogą typować zakłady podstawowe, takie jak 1X2, podwójną szansę, BTTS czy zakłady na bramki i kartki. Dodatkowo znajdziemy tam zakłady łączone, na wynik 1.połowy/spotkania czy liczbę oddanych strzałów. Oczywiście największa liczba zakładów jest dostępna w przypadku najważniejszych rozgrywek piłkarskich, jednak również dla pozostałych dyscyplin jest ona bardzo imponująca.

STS

Największego bukmachera w Polsce wyróżnia przede wszystkim bogata oferta dostępnych zakładów, zarówno na wydarzenia przedmeczowe, jak i te w formule na żywo. Musimy przy tym zaznaczyć, że w przypadku tych drugich naprawdę trudno znaleźć godnego rywala, szczególnie, że zarówno liczba rozgrywek, jak i dostępnych spotkań jest naprawdę obszerna. Nam szczególnie spodobała się oferta zakładów na piłkę nożną, w której oprócz typowych zakładów możemy znaleźć również zakłady na kartki czy dokładną liczbę goli.

LV BET

Ten operator jest stosunkowo nowym graczem na polskim rynku i nie da się ukryć, że jego oferta naprawdę śmiało może konkurować z tą od STS czy Fortuny. Dotyczy to zarówno zakładów przedmeczowych, jak i tych na żywo. Zdecydowaną zaletą tego operatora jest dostęp do takich zakładów jak handicapy, w tym azjatyckie, under/over na liczbę graczy oraz na ćwiartki. Nie możemy nie zauważyć, że pod względem ćwiartek oferta LV BET bije na głowę wszystkich rywali.

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Który z bukmacherów może się pochwalić najciekawszą ofertą w zakresie zakładów bukmacherskich? Gdzie możemy typować zakłady specjalne czy handicapy azjatyckie? Zapoznaj się z naszym rankingiem legalnych, polskich bukmacherów i dowiedz się, u którego najlepiej obstawać wybrane wydarzenia.