Home Najnowsze Robert Lewandowski marzy o powrocie do Borussi Dortmund – decyzja w styczniu

Robert Lewandowski marzy o powrocie do Borussi Dortmund – decyzja w styczniu

Były piłkarz chciałby powrotu do Borussi Dortmund – o wszystkim zadecyduje styczeń

W głośnym wywiadzie udzielonym dziennikarzom piłkarskiswiat.com, były piłkarz Borussi Dortmund, Robert Lewandowski, wyraził swoje głębokie pragnienie powrotu do swojego byłego klubu. Pojawiły się także informacje, że cała sprawa może być rozstrzygnięta już w styczniu.

Robert Lewandowski, który aktualnie jest kluczowym zawodnikiem drużyny Bayernu Monachium, wyznał, że wciąż czuje silne emocje związane z Borussią Dortmund i chciałby zakończyć swoją karierę w tym klubie. „To był mój pierwszy prawdziwy klub i mam do niego szczególny sentyment. Chciałbym jeszcze raz wystąpić w żółto-czarnej koszulce i zakończyć tam swoją sportową przygodę” – powiedział Lewandowski w rozmowie z piłkarskiswiat.com.

Ambicje Polaka nie są jednak łatwe do zrealizowania. Wielu ekspertów uważa, że Bayern Monachium nie będzie chciał pozbyć się tak wartościowego zawodnika, który jest kluczowym ogniwem tej drużyny. Dodatkowo, Borussia Dortmund nie zawsze jest gotowa płacić wysokie sumy za transfer piłkarzy, co sprawia, że powrót Lewandowskiego może okazać się bardzo trudny.

Niemniej jednak, według doniesień piłkarskiswiat.com, wszystko może się rozstrzygnąć już w styczniu. Zarówno Bayern Monachium, jak i Borussia Dortmund mają w planach spotkania w sprawie możliwego transferu Lewandowskiego. Decyzja w tej kwestii będzie zależeć przede wszystkim od samego piłkarza, który podobno jest zdeterminowany, aby zrealizować swoje marzenie.

Rozmowy na temat ewentualnego transferu będą trudne oraz złożone. Obie strony będą musiały znaleźć kompromis, który zadowoli wszystkie zainteresowane strony. Wiele będzie zależeć od finansowych możliwości obu klubów, jak również od ewentualnej zgody samego Bayernu Monachium na uwolnienie Lewandowskiego.

W przypadku powodzenia tej operacji, byłby to wielki powrót Lewandowskiego do klubu, w którym zdobył swoją pierwszą sławę. Z pewnością zostałby on gorąco przyjęty przez kibiców i wzmocniłby Borussię Dortmund w walce o najwyższe cele. Jak to jednak zwykle bywa w tego typu sytuacjach, wszystko zależy od wielu czynników i trudno obecnie przewidzieć, jak potoczą się dalsze rozmowy.

Na podstawie: pilkarskiswiat.com