Home Ekstraklasa Raków Częstochowa zwycięża Sturm Graz – Mistrzowie Polski w Europie

Raków Częstochowa zwycięża Sturm Graz – Mistrzowie Polski w Europie

Raków walczy dalej! Mistrzowie Polski pokonali austriacki Sturm Graz

W kolejnym spotkaniu Ligi Europy Raków Częstochowa odniosło znaczące zwycięstwo nad drużyną Sturm Graz. Mistrzowie Polski, którzy debiutują w europejskich rozgrywkach, pokazali charakter i determinację, zapewniając sobie kolejne punkty w grupie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla gospodarzy. Już w 5. minucie Radosław Cierzniak bronił rzut karny wykonywany przez zawodnika Sturm Graz, uniemożliwiając im zdobycie prowadzenia. Raków nie zamierzał jednak odpuszczać i mocno naciskał na austriackiego rywala.

W 26. minucie po efektownym rajdzie Dawida Korty, piłka trafiła do Karola Angielskiego, który bezbłędnie umieścił ją w siatce przeciwnika. Mistrzowie Polski objęli zasłużone prowadzenie, wprowadzając entuzjazm na trybuny stadionu.

Drugą połowę spotkania Raków rozpoczął w podobnym stylu, kontrolując grę i stwarzając sobie sytuacje bramkowe. W 64. minucie Kamil Zapolnik ustalił wynik na 2:0, zapewniając swojej drużynie większe bezpieczeństwo.

Sturm Graz próbowało odzyskać przewagę, ale obrona Rakowa była trudna do przebicia. Ostatecznie, po efektownych interwencjach Radosława Cierzniaka, polski zespół utrzymał czyste konto, odnosząc cenne zwycięstwo.

To kolejny sukces Rakowa w europejskich pucharach, który umacnia ich pozycję w grupie. Mistrzowie Polski udowadniają, że potrafią stanąć na wysokości zadania i skutecznie rywalizować z innymi drużynami.

W kolejnych meczach Ligi Europy Raków będzie musiał utrzymać dobrą passę, aby zapewnić sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Kibice mają nadzieję, że drużyna będzie kontynuować swoją świetną serię i sprawiać wiele radości polskim fanom piłki nożnej.

Mistrzowskie występy Rakowa w europejskich pucharach to duże osiągnięcie dla polskiego futbolu i dowód na rozwój i potencjał naszych klubów. Cieszymy się z tego sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze udane występy w Lidze Europy!