Home Najnowsze Premier League: Liverpool odwołuje wypożyczenie Walijczyka ze Szkocji

Premier League: Liverpool odwołuje wypożyczenie Walijczyka ze Szkocji

Premier League: Liverpool odwołuje wypożyczenie Walijczyka ze Szkocji

Premier League: FC Liverpool odwołał wypożyczenie Walijczyka ze Szkocji

Liverpool odwołał wypożyczenie Walijczyka. Pomocnik Liverpoolu, Harry Wilson, nie zagra w klubie szkockiej Celtic Glasgow. 23-letni zawodnik miał zostać wypożyczony do tej drużyny, jednak ostatecznie transfer został odwołany. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Odmieniona sytuacja w przypadku Harry’ego Wilsona
Harry Wilson nie będzie mógł kontynuować swojej przygody ze szkockim klubem Celtic. Wielka Brytania odwołała wypożyczenie piłkarza ze Szkocji i dlatego zawodnik wraca do Liverpoolu. Decyzja ta wynika z niektórych przepisów dotyczących transferów w Premier League. Wilson miał spędzić w Celticu sezon 2020/2021, ale niestety nie dojdzie do tego.

Kariera piłkarska Harry’ego Wilsona
Harry Wilson jest wychowankiem akademii Liverpoolu. Grał na wypożyczeniach w takich klubach jak Crewe Alexandra, Hull City, Derby County, Bournemouth oraz Cardiff City. Wychowanek klubu The Reds zadebiutował w pierwszej drużynie w 2017 roku w trakcie meczu z Plymouth Argyle w Pucharze Anglii. W swoim dorobku ma również występy w reprezentacji Walii.

Szkocki klub liczył na pozyskanie talentu
Celtic Glasgow miał nadzieję na pozyskanie Harry’ego Wilsona w swoje szeregi. Klub szkocki bardzo cenił umiejętności 23-latka i chciał wypożyczyć go na sezon. Niestety, ze względu na przepisy Premier League, zawodnik nie będzie mógł występować w barwach Celticu. Ta decyzja z pewnością jest dla drużyny rozczarowująca.

Przyszłość Wilsona
Teraz przed Harrym Wilsonem staje pytanie, co dalej. Młody pomocnik będzie musiał znaleźć nową drogę rozwoju w swojej karierze. Czy wróci do Liverpoolu i będzie tam pojawiał się na boisku, czy też znajdzie sobie nowy klub na zasadach wypożyczenia? Niezależnie od decyzji, życzymy mu powodzenia i sukcesów w dalszej karierze.

To niezwykle ważna decyzja dla Liverpoolu i Harry’ego Wilsona. Oczekiwania i nadzieje były duże, jednak prawa transferowe pokrzyżowały plany. Tym samym, Walijczyk zostaje w Anglii i przygotuje się do kolejnego etapu w swoim piłkarskim życiu.

Przeczytaj również:  Artur Meissner - nowy prezes Warty Poznań

Podsumowanie

Odwołanie wypożyczenia Harry’ego Wilsona z Celticu Glasgow to zaskakująca informacja dla fanów piłki nożnej. Liverpool zdecydował, że zawodnik musi pozostać w Anglii. Teraz Wilson będzie musiał podjąć kolejne decyzje dotyczące swojej kariery. Czy zostanie w Liverpoolu, czy też wybierze inny klub, przekonamy się wkrótce. Jedno jest pewne – niezależnie od wyboru, Wilson nadal będzie dążył do osiągania sukcesów na piłkarskich boiskach.