Home Najnowsze Powrót polskich hokeistów do Mistrzostw Świata Elity po 22 latach: Trudne zadanie utrzymania się w dywizji

Powrót polskich hokeistów do Mistrzostw Świata Elity po 22 latach: Trudne zadanie utrzymania się w dywizji

Powrót polskich hokeistów do Mistrzostw Świata Elity po 22 latach: Trudne zadanie utrzymania się w dywizji

W maju 2024 r. odbędą się Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie. Polscy hokeiści powrócili do Elity po 22 latach i teraz stoją przed trudnym zadaniem utrzymania się w tej dywizji. Rywale Polaków w tej edycji Mistrzostw to francuska, kazachska, niemiecka, szwedzka, amerykańska, łotewska i słowacka drużyna.

Polacy rozgrywają swoje mecze z tymi drużynami, a ich sytuacja w grupie po dwóch pierwszych meczach nie jest najlepsza. Pokonali Łotwę po dogrywce, ale przegrali z Szwecją. Liderem grupy po dwóch zwycięstwach jest Szwecja. Polacy mają za sobą jedną dogrywkę i jedną porażkę.

W najbliższym czasie Polacy zmierzą się z Francją, Niemcami, USA, Kazachstanem, a także Łotwą i Słowacją. Ich zadanie jest trudne, ale trzeba mieć nadzieję, że zdołają zdobyć punkty i powalczyć o pozycję w grupie. W związku z tym, że hokeiści walczyli przez 20 lat w innych dywizjach, wielu z nich jest zmotywowanych i gotowych na trudną grę.