Home Najnowsze Powrót Parmy Calcio 1913 do Serie A – wielka radość dla klubu i fanów

Powrót Parmy Calcio 1913 do Serie A – wielka radość dla klubu i fanów

Powrót Parmy Calcio 1913 do Serie A – wielka radość dla klubu i fanów

Powrót Parmy Calcio 1913 do Serie A – wielka radość dla klubu i fanówJuż niedługo do włoskiej Serie A dołączy kolejny beniaminek. Klub Parma Calcio 1913 odzyskał miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej i tym samym powrócił na ligowe parkiety po trzech latach. Co więcej, drużyna będzie miała okazję rywalizować na jednym z najbardziej klimatycznych stadionów we Włoszech.

Parma Calcio 1913 została założona w 2015 roku po bankructwie oryginalnego klubu Parma FC. Od tego czasu piłkarze sukcesywnie awansowali na wyższe poziomy rozgrywkowe, aż w końcu dotarli do Serie A. Teraz będą mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju.

Klub z Parmy swoje domowe mecze będzie rozgrywać na Stadio Ennio Tardini, który jest nieodłączną częścią historii tego regionu. Obiekt został otwarty w 1923 roku, a swoją nazwę otrzymał od jednego z prezesów klubu. Stadion może pomieścić ponad 27 tysięcy widzów, co czyni go jednym z większych w Serie A.

Stadio Ennio Tardini słynie nie tylko z piłkarskich emocji, ale także z niezwykłego klimatu. Charakterystyczne, zabytkowe łuki trzymające trybuny oraz wyjątkowa architektura nadają obiektowi unikalny wygląd. Widok na mury starego miasta oraz piękne krajobrazy wokół stadionu dodatkowo wpływają na atmosferę podczas meczów.

Przygotowując się do powrotu do Serie A, Parma Calcio 1913 będzie miała okazję rozegrać przyjazne mecze na Stadio Ennio Tardini. Drużyna będzie chciała przyzwyczaić się do warunków panujących na boisku oraz zadomowić się na trybunach. Kibice również nie mogą się już doczekać rozpoczęcia sezonu i wsparcia swojej drużyny na własnym, klimatycznym stadionie.

Powrót Parmy Calcio 1913 do Serie A to nie tylko wielka radość dla drużyny i jej fanów, ale także cenny wkład w historię włoskiej piłki nożnej. Klub pokazał, że mimo trudności można odbudować się i odzyskać swoje miejsce w elicie. Teraz czas na kolejne wyzwania i walkę o utrzymanie się w Serie A. Powodzenia Parma Calcio 1913!