Home Najnowsze Ostrozność przed meczem z Estonią: Lovrencsics przestrzega przed lekceważeniem przeciwnika

Ostrozność przed meczem z Estonią: Lovrencsics przestrzega przed lekceważeniem przeciwnika

Lovrencsics: Nawet z Estonią nie liczyłbym na łatwy mecz

Polska reprezentacja narodowa w piłce nożnej będzie zmierzać się z Estonią w najbliższym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Choć wielu fanów piłki nożnej zakłada, że to będzie łatwe zwycięstwo dla naszej drużyny, węgierski zawodnik Gergő Lovrencsics przestrzega przed lekceważeniem przeciwnika.

Lovrencsics, który występuje na pozycji obrońcy w Szombathelyi Haladás, ma doświadczenie w grze z Estończykami, gdyż Węgry spotkały się z nimi w przeszłości. Mimo ogromnej różnicy w talentach i umiejętnościach piłkarskich, Lovrencsics podkreśla, że nie można lekceważyć Estonii.

W wywiadzie udzielonym piłkarskiemu portalowi „Piłkarski Świat”, Lovrencsics stwierdził: „Nawet z Estonią nie liczyłbym na łatwy mecz. To prawda, że możemy mieć ogromną przewagę, ale nie możemy zbagatelizować rywala. Każdy mecz to nowa historia, w której wszystko może się zdarzyć”.

Węgierski obrońca ma na myśli fakt, że w piłce nożnej nie ma nic pewnego i niespodziewane wyniki są na porządku dziennym. Estonczycy, chociaż mogą być nieznani większości fanów, zawsze mogą zaskoczyć. Dlatego Lovrencsics zaleca ostrożność.

Lovrencsics dodaje także, że nie można przekreślać umiejętności Estonii na podstawie pojedynczych wyników czy statystyk. „Piłka nożna jest nieprzewidywalna. Musimy zagrać na sto procent, skoncentrować się na własnej grze i nie traktować przeciwnika lekceważąco” – podkreśla.

Estonia jest niewielkim krajem, który nie ma wielkich tradycji piłkarskich. Jednakże, jak wszyscy wiemy, nie zawsze tradycja przekłada się na wyniki na boisku. Dlatego Lovrencsics przypomina, że nie należy bagatelizować żadnego rywala, niezależnie od tego, jak mała jest jego szansa.

Przed zbliżającym się meczem eliminacyjnym z Estonią, polscy piłkarze powinni wziąć sobie te słowa do serca. Lekceważenie przeciwnika może skończyć się nieoczekiwanym rezultatem, który z pewnością nie wpasuje się w nasze plany kwalifikacyjne.

Mamy nadzieję, że polska drużyna narodowa wykaże należytą ostrożność i podejdzie do spotkania z Estonią z szacunkiem, zachowując jednocześnie determinację i ambicję. To jest jedyny sposób, aby osiągnąć sukces i utrzymać wysoką pozycję w grupie eliminacyjnej.