Home Liga Mistrzów Ostatnie wolne miejsca w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

Ostatnie wolne miejsca w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów: Ostatnie wolne miejsca w fazie pucharowej

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów już poznaliśmy większość drużyn, które awansowały do fazy pucharowej. Tymczasem jeszcze kilka miejsc pozostaje do obsadzenia, a walka o nie toczy się na ostatniej prostej.

W grupie A sytuacja jest dość klarowna. Manchester City zapewnił sobie pierwsze miejsce już po pięciu rundach. Odwrotnie wygląda sytuacja dla FC Porto, które zdobyło dotychczas zaledwie trzy punkty. W ostatniej kolejce jednak portugalska drużyna ma szansę na zakończenie grupowej przygody zwycięstwem nad Olympiakosem. Jeśli tak się stanie, to FC Porto wyprzedzi grecki zespół i zapewni sobie awans do fazy pucharowej.

Na pozycję lidera grupy B ma duże szanse wyjść Borussia Monchengladbach. Zespół ten ma na koncie osiem punktów i wystarczy mu remis w ostatnim meczu z Realem Madryt, aby utrzymać się na pierwszym miejscu. Jeśli jednak Borussia przegra, a Inter Mediolan pokona Szachtar Donieck, to to włoska drużyna zapewni sobie awans. Inter musi jednak zdobyć więcej punktów niż Borussia Monchengladbach, aby objąć przywództwo w grupie.

W grupie C sytuacja jest bardziej skomplikowana. Manchester United i Paris Saint-Germain mają po dziewięć punktów na koncie i wydają się być pewne awansu. Na trzecim miejscu znajduje się jednak RB Leipzig, który może postawić kropkę nad „i” i zapewnić sobie ostatnie wolne miejsce w fazie pucharowej. Niemiecki zespół musi jednak zdobyć minimum tyle samo punktów co PSG w ostatniej kolejce. Jeśli jednak straci punkty, to w grę wchodzi także Istanbul Basaksehir, które ma na koncie cztery punkty i również ma jeszcze szanse na awans.

W grupie D już wszystko jest jasne. Juventu Juventus i FC Barcelona wywalczyły awans przed ostatnią kolejką, a ich kolejność na pewno nie ulegnie zmianie. Teraz pozostaje jeszcze ustalić, który zespół wywalczy sobie pierwsze miejsce w grupie.

Czekamy z niecierpliwością na ostatnie mecze grupowe, które rozstrzygną o ostatecznym kształcie fazy pucharowej Ligi Mistrzów.