Home Piłka nożna Ekstraklasa Nowy trener Pogoni Szczecin: Adam Nawałka – odbudowa i powrót do czołówki

Nowy trener Pogoni Szczecin: Adam Nawałka – odbudowa i powrót do czołówki

Nowy trener Pogoni Szczecin: Adam Nawałka – odbudowa i powrót do czołówki

Nowy trener Pogoni Szczecin: Adam Nawałka – odbudowa i powrót do czołówkiPrzyszły trener Pogoni Szczecin

Nowy szkoleniowiec dla Pogoni

Wielkopolskie media donoszą, że to już pewne – nowym trenerem Pogoni Szczecin na nadchodzący sezon będzie Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski będzie miał za zadanie odbudować drużynę i odzyskać dla niej miejsce w czołówce Ekstraklasy.

Sukcesy Adama Nawałki

Nawałka ma już spore doświadczenie w pracy trenerskiej. Przez ostatnie pięć lat był selekcjonerem naszej narodowej reprezentacji, a jego największym sukcesem było awansowanie do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Dodatkowo, w 2015 roku poprowadził drużynę Lecha Poznań do zdobycia Pucharu Polski. Wielkopolski klub pod jego wodzą odzyskał wtedy tytuł po ośmiu latach.

Wyzwania przed Nawałką

Przyjęcie posady trenera Pogoni będzie dla Nawałki kolejnym ważnym wyzwaniem. Drużyna z Szczecina ostatnio nie prezentowała się najlepiej, zajmując dopiero 13. miejsce w Ekstraklasie. Klub chce jednak wrócić na właściwe tory i liczy na doświadczenie oraz umiejętności Nawałki.

Oczekiwania kibiców

Kibice Pogoni mają wysokie oczekiwania wobec nowego szkoleniowca. Liczą na to, że Nawałka wprowadzi nową jakość, a drużyna zacznie osiągać lepsze wyniki na boisku. Nie brakuje jednak również osób sceptycznie nastawionych, które przypominają, że były selekcjoner nie odnosił większych sukcesów w ostatnich latach.

Nawet więcej zmian w Pogoni?

Nie tylko trenerem, ale również składem drużyny Pogoni Szczecin może zająć się w najbliższym czasie. Media spekulują, że klub zamierza przeprowadzić większe zmiany kadrowe, aby umożliwić Adamowi Nawałce efektywną pracę. Wśród zawodników, którzy mają opuścić Szczecin, wymieniani są m.in. Dawid Kort i Sebastian Kowalczyk.

Oczekiwanie na nowy sezon

Pierwsze ligowe spotkanie Pogoni w nowym sezonie już niebawem. Kibice i działacze klubu liczą, że zespół pod wodzą Adama Nawałki odzyska dawną formę i zacznie walczyć o czołowe miejsca w Ekstraklasie.

Źródło: https://pilkarskiswiat.com/wiadomo-kto-poprowadzi-pogon-w-przyszlym-sezonie/